Policajti zamedzili ďalším škodám

Policajti zamedzili ďalším škodám

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Dňa 16. septembra 2020  krátko po 14.40 hodine bol ohlásený požiar rodinného domu, v obci Sereď. V čase príchodu príslušníkov HaZZ na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že  požiar dvoch miestností na prízemí bol spojený s výbuchom, ktorý vytrhol balkónové dvere s oknom a aj menšiu časť muriva. Osoby boli mimo  domu, na poschodí v jednej miestnosti sa nachádzal pes, ktorého profesionálny hasiči vyniesli von a odovzdali majiteľovi. Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bolo nasadené vysokotlakové zariadenie, za súčasného rozoberania konštrukcie, chladenia a odvetrávania priestorov. Požiar likvidovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante (z hasičskej stanice v Galante a  v Seredi). Celkovo zasahovalo osem profesionálnych hasičov s použitím autonómnych dýchacích prístrojov  s troma kusmi techniky. Na miesto sa dostavil aj zisťovateľ príčin požiarov, polícia a majiteľ domu.  Pri požiari nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb. Požiar bol zlikvidovaný krátko pred 18.30 hodinou. Predbežná  škoda vyčíslená majiteľom je 15.000,--  € a uchránené hodnoty predstavujú približne 25 000,-- €.
 
Z domu stihlo ujsť 5 osôb a nikto sa nezranil.  Policajti zo Serede muža, ktorý je podozrivý z uvedeného podpálenia časti domu zadržali. Polícia SR informovala, že muž mal v úmysle podpálit aj obytný karavan, ktorý stihol poliať, no policajná hliadka ho zadržala skôr, ako mohol použiť zapaľovač.
Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre úmyselný trestný čin všeobecného ohrozenia. Zo skutku bude obvinený zadržaný, 71 ročný muž zo Serede.
Zároveň vyšetrovateľ spracuje návrh, aby bol obvinený stíhaný väzobne. Motív konania a všetky okolnosti polícia naďalej vyšetruje, vykonáva výsluchy osôb. Podozrivý zostáva naďalej v cele policajného zaistenia. Za úmyselné konanie a vydanie ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví môže hroziť osobe strata slobody na 4 až 10 rokov.
Policajti zamedzili ďalším škodámPolicajti zamedzili ďalším škodámPolicajti zamedzili ďalším škodám