Medzinárodné semifinále a finále - Čokoládová tretra

Šport     Andrea Gombáriková
V pondelok 7.9. sa konalo medzinárodné semifinále v Ostrave. Uskutočnilo sa na krásnom atletickom štadióne vo Vítkoviciach a naši žiaci  Tobias Slovák, Lea Fogelová, Nina Stejskalová, Nina Fogelová išli reprezentovať Slovensko po krásnych výsledkoch z Košíc. Nemali to vôbec ľahké. V pondelok sa konali semifinálové behy aj hody raketkou a pravidlá boli prísne. Do finále postupovalo len 8 detí z behov na ( 100m, 200m, 300m) a z hodu raketkou len 4 chlapci a 4 dievčatá. Tobias v behu na 300m skončil na krásnom 10. mieste z 33 semifinalistov s časom 48,60s  a v hode na 1. mieste z 38 semifinalistov s výkonom 47,01m a tým si zaistil postup do finále, ktoré sa konalo na druhý deň. Dievčatá v semifinále hádzali raketkou. Nina Stejskalová sa umiestnila na krásnom 6. mieste (34,72m), Lea Fogelová skončila na 11.mieste (31,41m) s najlepším výkonom svojho ročníka a Nina Fogelová na 13. mieste (30,25m) z 37 semifinalistiek. Do finále sa medzi 4 najlepšie nedostali, ale ešte spolu s dvomi dievčatami zo slovenskej výpravy dosiahli najvyššie umiestnenia medzi semifinalistkami. Budem sa už opakovať, ale všetci štyria si zaslúžia obrovskú pochvalu, gratuláciu a uznanie za dosiahnuté výsledky a reprezentáciu. Musím spomenúť aj nášho prváčika Davidka Psotu, ktorý tiež pricestoval do Ostravy ako semifinalista 100m behu za AC Stavbár Nitra, skončil na parádnom 20.mieste (18,33s) zo 41 chlapcov, ale bežal s o rok staršími a bol najlepší z ročníka 2014.  Gratulujeme!

Vo finále Tobias svoju pozíciu potvrdil ešte väčším hodom  a to 51,52m (museli naťahovať pásmo) a stal sa tak „majstrom Česko- Slovenska“. Bol to nielen pre neho, ale aj pre nás, čo sme boli pri tom „neskutočný zážitok“. Do finálového boja nastúpil s obrovským odhodlaním a chuťou zvíťaziť. Super!
Slávnostné odovzdanie cien za účasti najlepšieho oštepára všetkých čias, držiteľa svetového rekordu v hode oštepom Jana Železného si užili 8 víťazi vo svojich disciplínach. Sme veľmi pyšní na to, že bol medzi nimi aj Tobias, pretože zo Slovenska dosiahli víťazstvo iba dve deti a keď vyhlasovali jeho meno a to, že je zo Základnej školy Juraja Fándlyho v Seredi bola to pre nás obrovská česť,   pýcha a radosť. Ďakujeme dievčatá aj Tobi! Samozrejme, nič z toho by nebolo možné bez rodičov, ich podpory a spolupráce. Ďakujeme aj primátorovi  mesta, ktorý finančne podporil našu účasť v Ostrave a veríme, že sa nám tá nová atletická dráha spoločnými silami podarí spraviť čo najskôr.
Medzinárodné semifinále a finále - Čokoládová tretraMedzinárodné semifinále a finále - Čokoládová tretraMedzinárodné semifinále a finále - Čokoládová tretra