Detská P-T-S

Detská P-T-S

Šport     Andrea Gombáriková    
Dňa 11.9. sa  konala v rezorte X- bionic Sphere v Šamoríne Detská P-T-S. V krajskom kole skončil náš tím na 1. mieste, a preto sme patrili k družstvám, ktoré sa medzi prvými  mohli prihlásiť na toto prekrásne atletické podujatie pre malých atlétov ako predprogram hlavného mítingu P-T-S. Podujatie začalo spoločným nástupom všetkých 26 prihlásených družstiev, úvodným privítaním organizátorov SAZ a začalo sa so súťažením a po prvýkrát aj s online vysielaním počas pretekov. Čakalo nás 6 disciplín ( hod plnou loptou vzad, štafetový beh, beh cez prekážky, skok z miesta štafetovou formou, hod raketkou , 6 minútový beh) a vedeli sme, že keď chceme uspieť musí každý člen tímu bojovať za všetkých, ísť do každého výkonu s najväčším nasadením, spraviť všetko preto, aby po skončení bol sám so sebou spokojný a mohol si povedať, že  spravil všetko čo bolo v jeho silách. Pohybko Sereď nastúpilo v zložení Lea Fogelová, Nina Stejskalová, Nina Fogelová, Tobias Slovák, Samuel Valach, Lukáš Židek a tvorili tím, ktorý sa navzájom povzbudzoval, chcel dosiahnuť čo najlepší výsledok a získať najvzácnejšie trofeje. Boli úžasní a zase nám len dokázali, že sú to deti s ktorými sa dá krásne pracovať v oblasti športu a na ktoré sa môžeme spoľahnúť.  Pohybko sa už za tie roky zaradilo medzi TOP 5 detských atletických klubov na Slovensku i napriek podmienkam v akých trénujeme , čo je pre nás veľká pocta a len čo tam zbadali naše deti, vedeli že to bude proti nim ťažký súboj.
Po poslednej disciplíne sme netrpezlivo čakali na vyhodnotenie. Všetky družstvá chceli počuť názov svojho tímu pri vyhlasovaní prvých 6 družstiev. Pinďo (moderátor podujatia) tomu dodal ešte väčšie napätie.  Vyzval na pódium Tobiasa a vyzdvihol jeho výkon v Ostrave, čo nás veľmi milo prekvapilo a len utvrdilo v tom, že naša škola, mesto je v detskej atletike známe. Skončili sme na krásnom 2. mieste ako vicemajstri Slovenska. Za nami skončili kluby z Bystrice, Žiliny, Šport. gymnázium Trenčín, Atl. klub Bojničky, Prešov, Bratislava.... , takže to považujeme za ďalší nádherný úspech  v atletike, ktorá je kráľovnou všetkých športov a to, čo robia naši žiaci, pedagógovia školy, aké krásne výsledky dosahujú, by si naozaj zaslúžilo pozornosť nášho mesta možno aj sponzorov a spoločnými silami vybudovať  atletickú dráhu na ZŠ J. Fándlyho, ktorá by slúžila všetkým.
Organizácia tohto športového podujatia je na vysokej úrovni vďaka SAZ, ktorý zabezpečil pre všetky deti parádne odmeny ( tričká, šiltovky...) a ocenení získali ďalšie ceny spolu s krásnymi pamätnými trofejami. Všetky družstvá mali zabezpečený obed v X- bionic Sphere a kto potreboval aj dopravu. Sme veľmi radi, že sme súčasťou SAZ, pretože ich podujatia si deti užívajú.  Ďakujeme! Na záver by som chcela poďakovať hlavne našim atlétom, pretože to zvládli opäť na 1*, rodičom- našim verným fanúšikom ich veľkej podpore a verím, že i naďalej budeme môcť spolu prežívať krásne športové výkony vašich i „našich“ detí.
Detská P-T-SDetská P-T-SDetská P-T-S