Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.

Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.

Šport     Mariana Grillová    
Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej
10. 9. 2020
BK Slovan Bratislava U23 - BK Lokomotíva Sereď U23
S našim novovznikajúcim družstvom mladých žien tvorené z hráčok, ktoré ešte pred dvoma rokmi obliekali juniorský respektíve kadetský dres Lokomotívy doplnené o hráčky z kadetského družstva sme vycestovali na náš bezmála prvý prípravný zápas. Keďže sa hralo bez výsledkovej tabule a zapisovateľského stolíka tak tento zápas skončil bez reálneho skóre, čo je ale v tomto období menej podstatné ako prejav a výkon nášho družstva. Tým, že je to pre nás všetkých niečo nové, mali sme všetci veľké očakávania. V zápase sme sa veľakrát dostávali do situácii, na ktoré sme dávali dôraz v prípravnom období, čo je veľké pozitívum. No ako omnoho väčšie pozitívum vnímam to, že dievčatám na ihrisku fungovala chémia, povzbudzovali sa a zároveň si pomáhali vstať, keď sme boli niekedy „na kolenách“, miestami aj doslova. Samozrejme treba aj povedať, že potrebujeme ešte nejaký ten čas, aby nám dokonale fungovala súhra na kurte. V zápase dostali všetky hráčky príležitosť, takže sme mali veľký priestor nato, aby sme sa spoznali aj v zápasovom tempe a môžeme na tomto stavať ďalej.
V neposlednom rade musím povedať, že som veľmi rád, že sa nám podarilo toto družstvo vytvoriť a som príjemne prekvapený z tréningového nasadenia a morálky hráčok.
Tréner: Martin Bosý
 
12.9. 2020
MBK Stará Turá U19 – BK Lokomotíva Sereď 66:60 (11:9; 37:21; 51:41;)
Užovičová 16 (TH 4/4, 2 trojky), Dudonová 15 (2/1, 4 trojky), Zrayer 9 (3 trojky), Zaťková 8 (2 trojky), Mrnková 4, Pjonteková 4, Žemlová 3 (2/1), Paulíková 1 (2/1), Henčeková, Scherhauferová, Kovalovská, Svrbická. Trestné hody družstvo 10/7. 11 trojok
Na náš ďalší zápas sme nečakane a narýchlo cestovali do Starej Turej.  Z dôvodu, že sme na tento zápas boli pozvaný v poslednej chvíli sme cestovali bez niektorých hráčok. Úvod zápasu sa niesol v podaní miernej nervozity z oboch strán. Domáce sa tejto nervozity zbavili omnoho rýchlejšie a nám sa akosi nedarilo spolupracovať v obrane, zastavovať protiútok súpera a našou pomalou hrou sme neslávili úspech, keďže to nie je spôsob hry, ktorému sme sa venovali v prípravnom období. Po polčasovej prestávke už naša hra vyzerala výrazne inak, zrýchlil sme, rozumne sme pracovali v obrane, na hráčkach bolo vidno, že si každý pokyn a myšlienky vzali do hláv a snažili sa ich plniť. Odmenou nám boli premenené voľné pozície a takmer sa nám aj podarilo zvrátiť výsledok na našu stranu. Horšie to bolo s úspešnosťou streľby v podkošovom priestore, keď sme si aj prienikovou hrou alebo kombináciou pozíciu vypracovali, tak našim nedôrazom sme ju nedotiahli do úspešného konca. Potešiteľne je určite číslo premenených trojbodových pokusov a samozrejme to, že družstvo preukázalo víťazného ducha a v druhom polčase sme sa vrátili do zápasu.
Pracujeme ďalej a tešíme sa na sezónu!
Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.Novovytvorené družstvo Mladých žien U23 na prípravných zápasoch v Bratislave a Starej Turej.