Polícia skontrolovala cestujúcich na železničnej stanici

Polícia skontrolovala cestujúcich na železničnej stanici

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Železniční policajti dostali podnet, v ktorom boli upozornení na porušovanie zákona zo strany cestujúcich pri prechode cez koľaje na železničnej stanici v Seredi. Policajti si situáciu išli overiť priamo na miesto. Zároveň kontrolu zamerali aj na povinnosť nosenia rúšok.
 
 
Kontrolou bolo zistené, že všetci cestujúci, ktorí sa v priestoroch stanice zdržiavali mali dýchacie cesty prekryté. V čase kontroly do stanice dorazil aj študentský vlak smerujúci z Galanty do Trnavy, ktorým sa do školy prepravujú najmä žiaci a študenti. Vďaka prítomnosti príslušníkov polície všetci cestujúci nastupovali do vozňov zo strany nástupišťa a cez koľaje prechádzali iba na povolených miestach.
 
 
Povinnosťou cestujúceho je podľa prepravného poriadku nastupovať iba zo správnej strany v stanici. Sprievodca vlaku totiž kontroluje vždy iba jednu stranu vlakovej súpravy. Nastupovať z opačnej strany a prekračovať koľaje mimo povolených miest je zakázané a cestujúcim, ktorí zákaz porušia hrozí pokuta.
 
Polícia skontrolovala cestujúcich na železničnej staniciPolícia skontrolovala cestujúcich na železničnej staniciPolícia skontrolovala cestujúcich na železničnej staniciPolícia skontrolovala cestujúcich na železničnej staniciPolícia skontrolovala cestujúcich na železničnej stanici