Seredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie "Slnko v sieti za najlepší filmový zvuk"

Seredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie "Slnko v sieti za najlepší filmový zvuk"

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
Slnko v sieti je jedno z hlavných ocenení udeľovaných Slovenskou filmovou a televíznou akadémiou. Desiaty ročník národných filmových cien za rok 2019 sa odohral v stredu 9.9. 2020 v Bratislave. Ocenenia „Slnko v sieti“ sú udeľované za filmovú produkciu predchádzajúceho kalendárneho roka. Slovenská filmová a televízia akadémia ich môže udeliť v sedemnástich samostatných kategóriách.
 
Najväčší počet ocenení získala dráma Amnestie Jonáša Karáska. Filmu, ktorý približuje väzenskú vzburu v zime 1990 a s ňou súvisiace udalosti,  bolo udelené ocenenie  za najlepšiu kameru, za najlepší filmový strih, za najlepšiu filmovú scénu a za vynikajúce herecké výkony vo vedľajších úlohách. Cenu za NAJLEPŠÍ FILMOVÝ ZVUK v tejto dráme si prevzal Seredčan  VIKTOR KRIVOSUDSKÝ.
 
Držiteľov všetkých cien si môžete prečítať na tomto odkaze.
 
 
AMNESTIE zachytávajú svet kontrolovaný ŠtB, kde disidenti komunikujú pomocou tajných správ. Svet, v ktorom ľudia udávajú svojich rodinných príslušníkov a zároveň túžia po osobných výhodách a slobode. Fascinujúci zrod československej demokracie v novembri 1989 otvára nové možnosti pre všetkých. Platí to aj pre najkrutejšiu väznicu komunistického zriadenia v Leopoldove, kde výbuch emócií prerastie do otvorenej vzbury. Hlavný hrdina, väzeň Drahoš Lupko, musí prekonať obrovské prekážky a bojovať za svoje práva. Obklopený krutými, sebeckými a manipulatívnymi ľuďmi prijme výzvu a plne sa chopí ponúknutej druhej šance.
Seredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie za najlepší filmový zvukSeredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie za najlepší filmový zvukSeredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie