Aj tento rok dávajú pri školách na chodcov pozor mestskí policajti

Aj tento rok dávajú pri školách na chodcov pozor mestskí policajti

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Letné prázdniny máme za sebou a žiaci opäť zasadli do školských lavíc. S príchodom školského roka si budeme musieť zvyknúť aj na zhustenú premávku najmä v ranných hodinách, ako i na zvýšený pohyb detí v okolí škôl. V Seredi už niekoľko rokov príslušníci mestskej polície dohliadajú na vybraných priechodoch pre chodcov aby sa deti bezpečne dostali z jednej strany cesty na druhú. Dozor sa vykonáva od 7:30 hod. do 8:00 hod.
 
 
O bezpečnosti v cestnej premávke by mali svoje deti poučiť aj rodičia. Treba ich od malička viesť k tomu, aby sa v cestnej premávke správali zodpovedne a uvážlivo. Pri prechádzaní cez cestu sa treba dôkladne presvedčiť, či je to bezpečné. Tam kde je „semafor“, prechádzať na zelený signál. Kde nie je, čo najkratšou kolmou trasou a čo najrýchlejšie cez cestu prejsť. Veľmi pomáha ešte cez prázdniny naučiť deti aspoň niekoľko základných dopravných pravidiel a značiek. Pre dieťa bude menej stresujúce, ak si ešte v predstihu prejdete spolu celú trasu do školy. Treba myslieť aj na dostatočné označenie detí a ich školských tašiek reflexnými prvkami. Upozorniť ich, že počúvanie hlasnej hudby cez slúchadlá pripojené na mobil, či podobné prehrávacie zariadenia, je pri prechádzaní cez cestu mimoriadne nebezpečné, preto by ich ani nemali používať.
Aj tento rok dávajú pri školách na chodcov pozor mestskí policatiAj tento rok dávajú pri školách na chodcov pozor mestskí policatiAj tento rok dávajú pri školách na chodcov pozor mestskí policatiAj tento rok dávajú pri školách na chodcov pozor mestskí policati