Stáva sa Sereď zaujímavou destináciou pre turistov ?

Stáva sa Sereď zaujímavou destináciou pre turistov ?

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Stáva sa Sereď zaujímavou destináciou pre turistov ? Odpovedˇna túto otázku sa prednedávnom rozhodli nájsť reportéri z RTVS. 
 
Hoci sa Sereď často spomína iba v súvislosti s drogovou činnosťou, v našom meste je určite aj mnoho zaujímavostí, ktoré môžu prilákať turistov:  mestské múzeum, Old Timer múzeum, múzeum Holokaustu, kostol sv.Jána Krstiteľa či kaplnka v Čepeni. V Seredi sa nachádza aj mnoho pamätníkov a sôch. Pre turistov sú azda najzaujímavejšie pamätníky venované obetiam II. sv. vojny,  SNP či holokaustu a po novom už aj pamätník venovaný vojakom. Za zmienku stoja aj výletné plavby loďou po Váhu.  A ruku na srdce, aj zostatok kaštieľa má svoje čaro. Veď každá tehla, každý kameň tu dýcha históriou. V neposlednom rade sa určite nájdu aj takí, ktorí si radi pozrú aspoň zvonka známe závody, ktorých výrobky pozná snáď každý na Slovensku:  Hubert, IDC Holding alebo Cukrovar.
 
Reportáž natočená verejnoprávnou televíziou má iba niekoľko minút a je smerovaná iba na historické artefakty múzea. Pre tých, ktorí ju nevideli prinášame práve časť venovanú Seredi vo videu o 50:43 min.
 
 
 
Sereď sa stáva zaujímavou destináciou pre turistov a tých, ktorí sa zaujímajú o dejiny