Pri opakovanom testovaní na Covid-19 má ŠKF Sereď ďalší pozitívny prípad

Pri opakovanom testovaní na Covid-19 má ŠKF Sereď ďalší pozitívny prípad

Šport     Iveta Tóthová    
Ako sme Vás informovali miulý týždeň vo futbalových kluboch slovenskej Fortuna ligy sú postupne vykonávané testy na Covid-19. V prvom kole testovania na COVID-19 zaznamenali medzi hráčmi ŠKF Sereď jeden pozitívny prípad.  Takisto boli pozitívne testovaní po jednom hráči zo Slovana Bratislava a AS Trenčín. Opakovaným testom na koronavírus sa podrobili v nedeľu tie tímy Fortuna ligy, kde sa objavili uplynulý týždeň pozitívne prípady nákazy.  Slovan Bratislava a AS Trenčín hlásia všetky testy negatívne. V tíme ŠKF Sereď sa objavil jeden pozitívny prípad.  
 
„V prípade pozitívne testovaného platí rovnaký postup ako v prípadoch, ktoré sme zaznamenali minulý týždeň. To znamená, že daná osoba ide do domácej izolácie a do riadneho cyklu sa môže vrátiť najskôr po 10 dňoch. Zvyšok tímu však môže ísť do tréningového procesu s epidemiologickými opatreniami vzhľadom k tomu, že hráči ani realizačný tím neboli spolu od posledného testovania v kontakte. Sereď sa tak môže pripravovať na víkendový zápas v Trnave, ktorý by nemal byť ohrozený,“ hovorí výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák a dodal, že všetky súboje naplánované na najbližší víkend by nemali byť ohrozené.
 
„Konkrétne kroky neustále intenzívne diskutujeme s miestne príslušnými úradmi verejného  zdravotníctva. Spoločne s Úradom verejného zdravotníctva finalizujeme aj diskusiu o komplexnom manuáli, ktorý pokryje 10-dňové karanténne opatrenie v prípade pozitívneho nálezu pre celý tím, ale aj špeciálny tréningový, či zápasový režim, s prísnymi podmienkami, ako je individuálna doprava na tréning, žiadne využitie spoločných priestorov, kabín, či spŕch v rámci tréningového procesu a vytvorenie tzv. bubliny pri príprave profesionálnych futbalistov. V prípade akýchkoľvek zmien v zápasovom programe budeme verejnosť včas informovať,“ dopĺňa Mertinyák.
Pri opakovanom testovaní na Covid-19 má ŠKF Sereď ďalší pozitívny prípadPri opakovanom testovaní na Covid-19 má ŠKF Sereď ďalší pozitívny prípad