Hádzanársky kemp pokračuje

Hádzanársky kemp pokračuje

Šport     Milan Novák    
Hádzanársky kemp mladučkých seredských hádzanárečok sa začal podľa plánu. V prvej časti absolvovali tréningový cyklus v domácom prostredí. Záujem u detí bol veľký, čo nás veľmi teší, že deti svoj voľný čas venujú aktívnemu športovaniu a nie leňošeniu doma. Od 3. do 11. augusta sa každodenne stretávali na multifunkčnom ihrisku ZŠ J. Fándlyho a v miestnom kempingu. Dievčatá sa bavili rôznymi loptovými hrami, atletikou a cyklistikou v teréne. Od 12. do 16. augusta pokračovali na Skalke nad Kremnicou. Po raňajších rozcvičkách nasledovali túry na Krahule a chaty nad Tajovom. Fyzické schopnosti si otestovali na multifunkčných ihriskách a behom v členitom teréne. Ovládanie lopty si precvičili na pieskovom ihrisku, z ktorého odchádzali spokojné a s úsmevom na tvári, čo nás veľmi tešilo. Na rozvoj hádzanárskych schopností sme každý deň na dve hodiny využívali športovú halu. Vždy na záver si dievčatá zahrali hádzanú -  túto dynamickú hru. Na regeneráciu sme využili relaxačný bazén, kde sme sa dosýta vyšantili. Pretože dievčatá si chceli overiť svoju odvahu, tak sme pre nich zorganizovali dvakrát skúšku odvahy. Niektorým sa aj na tvári objavili slzy, ale hravo to zvládli. Zaujímavý pohľad sa im naskytol pri pozorovaní nočnej oblohy, kde mohli pozorovať „padajúce hviezdy“. Pretože je pre nás dôležitá aj naša história, neobišli sme ani stredoveku Kremnicu a jej pamiatky. Počas tohto pobytu sa o dievčatá starali a program im pripravovali Mgr. M. Novák, M. Sojka a L. Sojka.
 
Teraz sme už doma a opäť zarezávame na multi ihrisku na ZŠ Fándlyho, za čo patrí vďaka pani riaditeľke Mgr. R. Šidlíkovej a všetkým, ktorým záleží na budúcnosti našich detí. Koniec kempu je 30.8. a už sa tešíme na nový, možno zaujímavejší.
Hádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračujeHádzanársky kemp pokračuje