Hráč z ŠKF Sereď má pozitívny test na Covid-19

Šport     Iveta Tóthová    
Vo futbalových kluboch slovenskej Fortuna ligy sú postupne vykonávané testy na Covid-19. O plošnom testovaní hráčov ligy informovala ÚLK po tom, čo sa objavil jeden pozitívny prípad v  ŠK Slovan Bratislava. Ako informovala oficiálna webová stránka Fortunaligy v utorok 18.8. bolo testovaných sedem tímov Fortuna ligy. V stredu 19.8. nasledovali tri tímy a vo štvrtok 20.8. sa podrobí testom jeden klub. S výnimkou Slovana, ktorý bol testovaný samostatne v rámci plánovaného pohárového zápasu predkola Ligy majstrov, sa testom na koronavírus podrobia všetky kluby
 
Utorkové výsledky sú už známe. Testy odhalili dva pozitívne prípady. Jeden prípad je v AS Trenčín a jeden v ŠKF Sereď.
 
"Pozitívne testovaný hráči idú okamžite do izolácie a mužstvo preruší tréningový proces. Hráči by sa najbližšie dni nemali spolu stretávať. Po piatich dňoch budeme organizovať opakované testovanie. V prípade negatívnych výsledkov môže mužstvo potom spoločne trénovať a následne nastúpiť aj do zápasového procesu. Pozitívne testovaný hráč musí ostať v domácej izolácii, po desiatich dňoch sa podrobí opakovanému testu, ďalší si zopakuje po 48 hodinách a ak budú oba negatívne, bude sa môcť zapojiť do tréningového procesu,“ približuje výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.
 
Posun troch zápasov 4. kola Fortuna ligy   
 
ÚLK na oficiálnom webe ďalej informuje, že vzhľadom na aktuálnu situáciu a posun zápasu 1. predkola Ligy majstrov KÍ Klaksvík – ŠK Slovan Bratislava zo stredy na piatok, sa mení i program na nasledujúce 4. kolo Fortuna ligy. Zápas ŠK Slovan – FK Senica, ktorý mal byť na programe túto sobotu, sa odkladá na neurčito. Vzájomný zápas 4. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – AS Trenčín sa takisto odkladá, náhradný termín zatiaľ známy nie je. V prípade negatívnych testov v mužstvách ViOn Zlaté Moravce a MFK Zemplín Michalovce sa ich vzájomný zápas odkladá zo soboty 22.8. na utorok 25.8. Obe mužstvá sa na tom už predbežne dohodli.   
 
„Všetky výsledky z testovania i aktuálne postupy budeme komunikovať s Úradom verejného zdravotníctva a príslušnými regionálnymi úradmi, pričom aktuálne čakáme na vyjadrenie ÚVZ k navrhovanej úprave Manuálu testovania a opätovného návratu do zápasového režimu. Model by mal kopírovať štandardy UEFA a v prípade prvého negatívneho testu po 24 hodinách by mužstvo mohlo hneď pokračovať v tréningovom procese. O ďalších aktuálnych informáciách budeme informovať na našom webe,“ dodáva Mertinyák.
 
Ďalšie testovanie v klube bude v nedeľu 23.08.2020.
 
Okrem toho mesto Sereď zabezpečilo na dnes testovanie pre ďalších 2 zamestnancov, ktorí mohli prísť do styku s uvedeným hráčom.
Dnes – 20.08.2020 bude dezinfikovaný areál futbalového štadióna vrátane využívaných futbalových pomôcok.
 
Tréningový proces všetkých mládežníckych klubov ŠKF pokračuje podľa plánu.