Prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo Weightedu

Prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo Weightedu

Šport     Iveta Tóthová    
Veronika Greinerová z CalistheniX Sereď získava jedno ocenenie za druhým. Táto talentovaná športovkyňa vlani získala bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v Rusku a tento rok si pripísala prvenstvo na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Street Workoute.  No jej úspechy zdá sa pokračujú ďalej a Veronika prekonáva samú seba.
 
Dôkazom sú nedávne Majstrovstvá Slovenska vo Weighted. Ako Veronika hovorí, na túto súťaž nešla s cieľom súťažiť ale iba si užiť workoutový zraz, trénovať Freestyle a podporiť ostatných súťažiacich.  Na to, aby sa ale otvorila určitá kategória, museli byť v jednej kategórii minimálne traja účastníci. No a v družstve žien boli iba dve súťažiace a tak bola Veronika oslovená, aby súťažila aj ona. Hoci mala obavy, nakoľko Weighted cvičí iba minimálne, povedala si, že dievčatá nesklame a do súťaže pôjde naplno.
 
 
Weighted je disciplína, kde sa cvičí výhradne s vlastným telom ale so  zaťažou. Na Majstrovstvách Slovenska u žien stanovili závažia: +8 kg na zhyb, +16 kg na kľuk na bradlách (dip)  a +12 kg na drep na jednej nohe. Verinikine opakovania boli  9 zhybov, 9 dipov a 5 uznaných drepov na jednej nohe (z 8).  Práve táto zostava priniesla Veronike prvé miesto začo jej patrí veľká gratulácia.
 
 
Prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo WeighteduPrvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo WeighteduPrvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo WeighteduPrvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo WeighteduPrvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo Weightedu