Otvorenie plavebnej sezóny s loďou Eleanor

Otvorenie plavebnej sezóny s loďou Eleanor

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Bistro Raketa v uplynulých dňoch rozšírilo svoje služby o výletné plavby. Zakúpením lode Eleanor, tak pribudla v Seredi atrakcia, aká tu mnohým chýbala. Rieka Váh totiž ponúka nespočetné množstvo krásnych zákutí, ktoré môžete teraz aj vy obdivovať priamo z vodnej hladiny.
 
Otvorenie plavebnej sezóny sa konalo 24. júla 2020. Vlajka mesta Sereď bola vyvesená na čestnom mieste bistra Raketa a dnes už víta všetkých vodákov zo širokého okolia.  
 
 
Výletné plavby budú mať svoj približne hodinový okruh. Loď Eleanor si budú môcť záujemcovia aj prenajať na rôzne oslavy či iné príležitosti.  Plavby sú vhodné pre všetky vekové kategórie, rodiny s deťmi aj uzavreté skupiny. Eleanor patrí to kategórie malé plavidlo a označuje sa ako katamarán.  Na palubu sa zmestí 11 pasažierov.
 
Ak máte o plavbu záujem, je potrebné kontaktovať prevádzkovateľa na čísle 0944 065 606. Plavba trvá 60 minút a cena na jednu osobu je stanovená na 10 €, dieťa do 12 rokov 7 € a dieťa do 12 rokov má plavbu zdarma. Pravidelné odchody od Rakety sú o 10:00-11:30-13:00-14:30-16:00 hod. Prenájom lode aj s kapitánom je na 1 hodinu 89 €.  Plavebná sezóna nie je presne stanovená. Pokiaľ počasie dovolí,  Eleanor bude v prevádzke od skorej jari až po neskorú jeseň.
 
Dobrodružné povahy tak čakajú nezabudnuteľné zážitky, skvelé výlety, objavovanie  brehov Váhu z iného pohľadu,  romantické plavby, sledovanie západu slnka z paluby či sledovanie nočnej oblohy.  Viac informácií nájdete na facebookovej stránke bistra Raketa.
 
Z dostupných materiálov sme spracovali krátke video na priblíženie "plavebnej" atmosféry:
 
 
 
 
 
 
Plavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáPlavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáPlavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáPlavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáPlavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáPlavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáPlavebná sezóna s loďou Eleanor bola otvorenáOtvorenie plavebnej sezóny s loďou Eleanor