Logistické centrum pomôže rodinám v núdzi

Logistické centrum pomôže rodinám v núdzi

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Pred časom sme Vás informovali, že  počas pandémie daroval Amazon na Slovensku 500 000,- € humanitárnym organizáciám. Spoločnosť darovala 50 tisíc rúšok aj Správe štátnych hmotných rezerv. Neustále spolupracujú aj s mestom Sereď, aby podporili komunitu, kde sídlia. Nedávno nadviazali spoluprácu s organizáciou Sloboda zvierat, kam putuje vrátené krmivo pre zvieratá. Od začiatku spolupráce im už takto dodali viac ako tonu krmiva, ktoré by inak bolo zlikvidované.
 
Logistické centrum Amazom v týchto dňoch  nadviazalo spoluprácu s mimovládnou organizáciou Úsmev ako dar. Ide o najväčšiu mimovládnu organizáciu na Slovensku, ktorá pôsobí v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku.
 
 
Rodiny v núdzi budú od Amazonu dostávať tzv.  ,,balík plný prekvapení“.  V ňom nájdu hračky, knihy, oblečenie, športové a kuchynské náradie, čistiace prostriedky, šatstvo, obuv a mnoho iného tovaru ink určeného na likvidáciu. Prvý balík o hmotnosti až 1292kg, si organizácia Úsmev ako dar prevzala už začiatkom júla.
 
„V týchto ťažkých časoch poznačených pandémiou si Úsmev ako dar neoceniteľne váži akúkoľvek nezištnú pomoc. Pandémia nás ešte viac spojila a dala priestor nielen firmám, ale aj jednotlivým ľuďom ukázať, že sme veľká solidárna krajina a v ťažkých časoch sa dokážeme spojiť pre dobrú vec a pomôcť tým najzraniteľnejším,“ hovorí Mária Soboličová, manažérka pre fundraising a PR z Úsmev ako dar.
 
 
Ďalšie dodávky pre Úsmev ako dar sa budú odvíjať od aktuálneho stavu vráteného tovaru. „Veríme, že pravidelné materiálne dary dokážu pomôcť deťom či rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Preto sme sa rozhodli nadviazať dlhodobú spoluprácu s organizáciou Úsmev ako dar, ktorá dokáže túto pomoc sprostredkovať,“ hovorí Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko. Ďalej pokračuje, že organizáciu budú pravidelne zásobovať hračkami, športovými potrebami, oblečením i hygienickými prostriedkami zo zásielok, ktoré sa stali nedoručiteľnými a inak by boli zlikvidované. 
Logistické centrum pomôže rodinám v núdziLogistické centrum pomôže rodinám v núdziLogistické centrum pomôže rodinám v núdziLogistické centrum pomôže rodinám v núdzi