Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!

Šport     Mariana Grillová
Do maratónu majstrovstiev mládežníckych kategórii v Košiciach sa zapojili aj naši starší žiaci. Hneď na úvod, by som sa chcel poďakovať organizátorom za príkladnú starostlivosť a robotu, ktorú odvádzajú počas celého mesiaca. Už počas našich majstrovstiev sa odohral v Angels Aréne jubilejný stý zápas, čo je enormné číslo a preto klobúk dole pred ich snažením.
Nás v štvrťfinálovom zápase čakal súper z pod Tatier, Svit. Na zápas bolo naše družstvo výborne takticky a fyzicky (až na nejaké zranenia) pripravené, bohužiaľ sme ho absolútne nezvládli mentálne. Začali sme ustráchane, neisto a bez energie a takto sa zápas roka rozhodne nezačína. Prehrával som si zápas znova a znova a nedokázal som uveriť, že sa takto zle vôbec začať dá a to aj napriek tom, že spoločne s trénerom Ištokom sme na to neustáte apelovali počas niekoľkých porád. Jedným z faktorov bol aj Maroš Šimko, ktorý je jeden z najväčších talentov v ročníku, bohužiaľ ho limitovalo zranenie chrbta a teda sme boli v obrane a na doskoku doslova štyria. Preto som sa rozhodol ho v sobotnom zápase ušetriť. Po chabom úvode sme sa dokázali prebrať až pred koncom prvého polčasu a zdalo sa, že sme späť v zápase. Polčasová prestávka však prišiel Svitu vhod a my už sme v druhej časti hry nedokázali nadviazať na posledné minúty druhej štvrtiny. Po našom nevýraznom výkone sa teda zo štvrťfinálového víťazstva tešilo družstvo zo Svitu, ktoré predviedlo bojovný a oduševnený výkon. V piatok boli tak rozhodne lepším družstvom a k víťazstvu im gratulujem.
V sobotňajšom zápase proti Leviciam už o veľa nešlo a výkony niektorých hráčov boli pre mňa veľké sklamanie. Rozhodli sme sa preto zapojiť do rotácie všetkých 14 hráčov bez ohľadu na výsledok. Herný prejav bol omnoho lepší, bohužiaľ z predchádzajúceho zápasu na nás doľahla deka, ktorá nám zväzovala ruky v zakončení a nedokázali sme premieňať ľahké koše. Napriek tomu sme bojovali až do konca a snažili sa tešiť z každej basketbalovej maličkosti. Aj keď to nakoniec na víťazstvo nestačilo, dosiahli sme niečo oveľa cennejšie a to je radosť z basketbalu. Treba pochváliť najmä výkon Matúša Broškoviča, ktorý na palubovke v oboch zápasoch odovzdal srdce a veľkú bojovnosť a aj keď mu to strelecky nepadalo snažil sa pomôcť tímu ako to len bolo možné. Odmenou mu zato bolo zaslúžene ocenenie najlepšieho hráča družstva. Ďalším milým prekvapením bol o rok mladší, Andrej Náhlik, ktorý sa, po zranení Maroša a daľších nevýrazných výkonoch svojich spoluhráčov, stal jednou z hlavných postáv nášho družstva. Andrej spravil za rok obrovský progres a to hlavne vďaka tomu že má k basketbalu svedomitý prístup. Taktiež príkladom ostatným je aj Lukáš Barina, ktorý napriek dlhodobým zdravotným problémom a veľkým bolestiam robil čo je v jeho silách. Je pred nami ešte veľa práce, chýba nám herná prax, ale ak budeme pokračovať v koncepčnej práci a zlepšíme prístup o pár rokov z nás môže byť úspešný káder.

Výsledky zápasov nášho družstva:
Piatok 17.7.2020
BKM Iskra Svit - BK Lokomotíva Sereď 64:48 (19:8, 34:28, 49:36)
Šimko 13 (TH 5/4, 1 trojka), Rumpík 13 (6/3), Broškovič 6 (4/2), Náhlik 6, Barina 5 (1 trojka), Aboudi 3 (1 trojka), Zguriš 2, Andrášik 0 (2/0)
Trestné hody družstvo 17/9 , 3 trojky

Sobota 18.7.2020
BK Lokomotíva Sereď - ŠBK Junior Levice 65:76 (13:23, 26:30, 42:62)
Rumpík 32 (TH 12/6, 4 trojky), Náhlik 13 (3/1, 2 trojky), Broškovič 5 (2/1), Bachorík 5 (2/1), Jozek 3 (1 trojka), Aboudi 3 (1 trojka), Halenár 3 (1 trojka), Sarkány 1 (2/1)
Trestné hody družstvo 21/10 , 9 trojok
Tréner: Patrik Sarna
Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!Starší žiaci obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska 6. miesto!