ŠKF Sereď pred nastávajúcou sezónou vo Fortunalige

ŠKF Sereď pred nastávajúcou sezónou vo Fortunalige

Šport     Roman Adamčík generálny manažér ŠKF IClinic Sereď    
Máme za sebou zvláštnu sezónu vo Fortunalige. Po jesennej časti došlo ku zmene na trénerskom poste, následne jarná časť bola poznačená korona krízou, čo znamenalo prerušenú súťaž, ako aj tlak na ekonomiku klubu, keďže sa kríza dotkla všetkých častí života v krajine.
Napriek tomu sa ligu v Seredi podarilo zachrániť a v minulých dňoch sa prihlásil náš klub do ďalšieho ročníka Fartunaligy. Predchádzalo tomu uvážlivé a „chlapské“ rozhodnutie všetkých členov predstavenstva klubu.
„ Súhlasím prežili sme zvláštnu sezónu. Musím povedať, že pre všetkých v klube to bola veľká výzva. Pre mňa je podstatné, že ideme ďalej ľudsky a charakterovo silnejší. Svedčí o tom postoj hráčom ku svojim odmenám, postoj trénera Léranta, ktorý aj napriek lukratívnejšej ponuke zostáva u nás a v neposlednom rade postoj predstavenstva klubu v týchto ťažkých ekonomických časoch, ktoré čakajú našu krajinu.“ skonštatoval Roman Adamčík, generálny manažér ŠKF SEREĎ.
 
Prípravu začíname v klube 20.7.2020 a je naplánovaná až do začiatku súťaže 8.8.2020.
Program prípravných zápasov :
22.07.  ŠKF SEREĎ – FC PETRŽALKA
25.07.  KFC KOMÁRNO – ŠKF SEREĎ
28.07. FC SLOVAN GALANTA – SKF SEREĎ
01.08. MTK BUDAPEŠŤ – ŠKF SEREĎ
 
„ Hráči dostali týždeň voľna a obdržali rozpis individuálnych tréningov, nakoľko v rýchlom slede naskočíme do prípravy. V týchto dňoch pracujeme na kreovaní kádra pre budúcu sezónu.
 A samozrejme veľké penzum času venujeme marketingovej komunikácii s možnými partnermi nášho klubu.
Ja verím, že sa nám podarí prelomiť pomyselnú bariéru a presvedčíme firmy zo Serede a okolia. Myslím, že klub ukázal svoju životaschopnosť a stal sa rešpektovaným účastníkom najvyššej futbalovej súťaže.
Vie byť veľmi dobrým nástrojom mediálnej prezentácie, nakoľko futbal má na Slovensku po mediálnej stránke výsostné postavenie ako najrozšírenejší šport.
V neposlednom rade nás veľmi teší práca mládežníckej akadémie ŠKF SEREĎ. Táto sezóna bola aj po tejto stránke prelomová pre klub. Pod vedením športového riaditeľa mládeže Miroslava Gregušku dennodenne pracuje 10 trénerov a cca 160 detí. V tejto nastúpenej ceste treba vydržať a som presvedčený, že o pár rokov bude náš klub  rešpektovanou zásobárňou kvalitných futbalistov.“ povedal Roman Adamčík
ŠKF Sereď pred nastávajúcou sezónou vo Fortunalige