Skrášlili si okolie centra

Skrášlili si okolie centra

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Denné centrum pre seniorov na Jesenského ulici v Seredi po nútenej prestávke z dôvodu koronavírusu opätovne zahájilo svoju činnosť 2. júla 2020. Vedúci centra Jozef Valábek zorganizoval hneď na úvod brigádu zameranú na vyčistenie okolia. Záujemcov bolo dosť a tak im išla práca pekne od ruky. Spoločnými silami vytrhali burinu, okopali záhony,  vyhrabali trávnik a vyčistili aj petangové ihrisko. Život v centre sa pomaličky vrátil do starých koľají a pre členov sú na nasledujúce mesiace prichystané zaujímavé aktivity ako športové tak aj kultúrne. Nebudú chýbať zájazdy a jednodňové výlety.
 
Jozef Valábek prezradil, že spoločenský život už  všetkým veľmi chýbal: " Sme zvyknutí sa stretávať, rozprávať, chodiť na výlety....je to taký hnací motor, ktorý nás ženie  dopredu. Ten čas, kedy sme mali priestory centra zavreté bol veľmi dlhý a veríme, že sa takéto obdobie už nezopakuje." Helena Živojinová jeho slová iba potvrdila: "Všetkým nám chýbalo spoločné stretávanie. O niektorých priateľkách som dokonca nemala ani žiadne informácie, nevedela som, či sú v poriadku. Sme tu totiž všetci ako jedna rodina. Ale našťastie sme sa tu opäť zišli a dúfam, že sa takáto nútená izolácia už nevráti. Tešime sa na všetky akcie, ktoré nás čakajú."  Záverečné slová sme prenechali manželom Kupčíkovím:  "Počas pandémie sme boli doma, ale sme dvaja tak sme to zvládali. No návšteva centra nám už chýbala. Nechodíme sem pravidelne, ale občas nám dobre padne sa tu stretnúť s priateľmi, zúčastňujeme sa spoločne kultúrnych podujatí či zájazdov. Tešíme sa, že to tu opäť žije."
 
Skrášlili si okolie centraSkrášlili si okolie centraSkrášlili si okolie centraSkrášlili si okolie centraSkrášlili si okolie centraSkrášlili si okolie centraSkrášlili si okolie centra