Letný futbalový kemp je za nami.

Letný futbalový kemp je za nami.

Šport     ŠKF Sereď - akadémia    
A aký bol? Musíme skonštatovať, že úspešný. Samozrejme, aj počas tohto týždňa sa stalo množstvo neočakávaných zmien a udalostí, ale to všetko patrí k životu. Ale pekne po poriadku.
Letného futbalového kempu, organizovaného ŠKF Sereď pod záštitou mesta Sereď, sa zúčastnilo celkom 68 detí. Medzi týmito futbalistami sme privítali aj jednu nádejnú futbalistku. Kemp sme otvorili horúcim pondelkom, kedy sa teplomer vyšplhal cez 30 stupňov. Preto deckám vodný futbal padol ako uliaty. A že sa pri ňom vybláznili nie len deti, ale aj naši tréneri. Na túto početnú skupinku detí dávalo pozor 5 kvalifikovaných trénerov. Deti každý deň vítali okolo  8:30 hod a do rúk rodičom ich odovzdávali po 16-17tej hodine. Niekedy naši tréneri na konci dňa mleli z posledného, ale všetky tie úsmevy detí na konci dňa im za to stáli.
Súčasťou každého dňa na kempe boli aj futbalové tréningy. Predsa len, aby naši futbalisti nevyšli z cviku. Okrem štandardných tréningov si decká mohli zašportovať aj s mužmi z A tímu. Odpozerať techniku, štýl hry, ale aj s nimi prehodiť pár slov, či získať podpis na tričko, to všetko sa našim mladým futbalistom podarilo. Okrem futbalu na ihrisku si futbal zahrali aj na playstation, keď sa v strede týždňa odohral futbalový turnaj, ale v online verzii.
V strede týždňa nás prišiel na kemp navštíviť kondičný tréner, ktorý deťom dal prednášku o zdravom životnom štýle futbalistu. Poradil im, čo jesť pred a po tréningu, alebo ako sa nakopnúť pred tréningom. Poradil tiež čo to o strečingu a o kompenzačných cvičeniach.
Týždeň plný hier, zábavy a smiechu sme ukončili adrenalínovou zábavou v podobe zorbingu a vojnou s vodnými balónikmi. Ale tu si nie sme istí, či vyhrali deti alebo tréneri. 
Veríme, že tradícia letného futbalového kempu bude pokračovať aj naďalej. Touto cestou chceme poďakovať aj mestu Sereď za podporu a finančnú dotáciu, deťom za obrovskú dávku energie, trénerom za trpezlivosť a v neposlednom rade rodičom, ktorí svoje deti poctivo vozili každý deň a dopriali im možnosť zažiť letný futbalový kemp v Seredi.
Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.Letný futbalový kemp je za nami.