Vandali opäť zničili verejný majetok

Vandali opäť zničili verejný majetok

Mestská polícia     Iveta Tóthová    
Drevené altánky majú slúžiť verejnosti na oddych. V Seredi ich máme osadených hneď niekoľko. Ako informovala mestská polícia altánky pri zadnej bráne do parku, v blízkosti skateboardovej dráhy a workautového ihriska sa ale neustále stávajú terčom vandalov. Tí ich nielen počmárali  ale ničia ich nožom aj ohňom. No a takíto výrastkovia ani nevedia načo slúži smetný kôš. Všade okolo sú odpadky a ohorky z cigariet.  Samozrejme to zase budú musieť dať do poriadku zamestnanci mesta.
 
Často potom čítame ako občania kritizujú, že je mesto špinavé. No, za to ako mesto vyzerá si môžeme len a len sami.
 
 
Nedávno na oficiálnej webovej stránke mesta www.sered.sk pribudol diskusný príspevok od obyvateľky Serede, ktorá si myslím čistotu v meste vystihla naozaj trefne:
Možno si niekto povie:"čo ja s tým mám, veď je to problém mesta - zabezpečiť, aby bolo mesto čisté!" Ale nie je to celkom tak. Keď sa pozrieme pod okná niektorých činžiakov, vidíme haldu odpadu. Ako sa tam dostal? Nuž niekde vyhodením z okna a niekde jednoduchým zahodením počas prechádzky... Natíska sa otázka, prečo je to tak? Každý jednotlivec sa doma správa ale inak. Prečo doma máme aký taký poriadok a vonku už nemusí byť? Prečo musia druhí ľudia po nás zbierať odpadky a upratovať? Áno, tu nastupuje mesto a zabezpečuje jeho čistenie. Prečo my fajčiari vyhadzujeme špaky z balkóna, alebo jednoducho počas pobytu vonku? Garantujem Vám, že i keď bude fajčiar stáť 0.5 m od koša, tak poniektorí ho vyhodia na zem. To naozaj potrebujeme nad sebou policajtov s bičom, čo na konci plieska :( ?. Až keď dostaneme mastnú pokutu, ako napr. v Rakúsku, Dánsku či Singapure atd? Prečo vyhadzujeme neroztriedený odpad z domu? Preto, lebo mesto, aj keď zabezpečí odvoz odpadu, ten sa možno niekde vysype na kopu, tak to nemá význam? Prečo čakáme na mesto, že to vyrieši? Mesto dalo kontajnery na triedený odpad a my čo? Hádžeme ho hala-bala. A ďalších príkladov je aj-jaj-jaj... Stojí preto na zamyslenie, prečo je to tak. Nikdy ale nie je neskoro, aby sme to nemohli zmeniť. Sami.
 
Vandali zničili verejný majetokVandali zničili verejný majetokVandali zničili verejný majetokVandali zničili verejný majetokVandali zničili verejný majetok