Investigatívnemu novinárovi Petrovi Sabovi nechali v schránke náboj

Investigatívnemu novinárovi Petrovi Sabovi nechali v schránke náboj

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Dátový analitik Peter Sabo, ktorý pochádza zo Serede, prišiel do Aktualít po vražde Jána a Martiny. Za dva roky sa z neho stal v redakcii Aktuality.sk expert na daňové kauzy, úniky DPH, podvody s dotáciami, medzinárodné daňové podvody či na analytiku. Náboj našiel v poštovej schránke pri svojom byte, kde býva so svojou manželkou. 
 
„Vo štvrtok ráno pred 9.00 h mi zavolal a so zjavnou obavou v hlase mi povedal, že našiel v schránke bytu, kde bývajú s manželkou, náboj do pištole. Niekto mu ho tam hodil, " napísal šéfredaktor Peter Bárdy. „Veľmi by som chcel veriť, že to bol vtip nejakého dieťaťa, ale po skúsenosti spred vyše dvoch rokov viem, že ak to nie je vtip, tak to môže zabíjať,“ dodal.

Peter Sabo písal napríklad o drogovom podsvetí v Seredi, o kauzách spájaných s exministrom spravodlivosti Gáborom Gálom, o dépeháčkaroch z južného Slovenska, o kauze Dobytkár, o kauzách súvisiacich s dostavbou elektrárne Mochovce, analyzuje tzv. Kočnerovu knižnicu.  „To je dosť veľa dôvodov, aby sme sa mohli obávať, že náboj v schránke nemusel byť vtipom miestnych detí,“ upozorňuje Bárdy z AKTUALÍT.SK . „Ak si myslia, že nás zastrašia, tak sa mýlia,“ dodáva.
 
Prezident PZ generál Milan Lučanský k prípadu napísal: "Oceňujem duchaprítomnosť rodiny redaktora, reagovali racionálne a vec hneď nahlásili na políciu. Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudem špecifikovať. V danej veci prebieha vyšetrovanie, zatiaľ však podrobnosti zverejňovať nebudeme."

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) zostal zhrozený po tom, ako dostal informáciu o náboji, ktorý do poštovej schránky dostal novinár Sabo, vyhlásila riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra Barbara Túrosová: “Je absolútne neakceptovateľné, aby sa ešte v dnešnej dobe vykonávali takéto primitívne zastrašovacie praktiky. Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby obeta, ktorú priniesol Ján Kuciak, nevyšla nazmar a hlavne, aby sa už nikdy takáto tragédia nezopakovala,” uviedol minister Mikulec.
Výsledky vyhľadávania Hlavné správy Aktuality . Investigatívnemu reportérovi Aktuality.sk nechali v schránke náboj, ale nezastavia nás .  pred 10 hod. Topky.sk . Novinár si našiel v schránke náboj .  pred 8 hod. SME.sk . Novinár z Aktualít si našiel