Gizka Oňová potešila klientov DD a DSS v Seredi

Gizka Oňová potešila klientov DD a DSS v Seredi

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
Počas prísnych nariadeniach, ktoré súviseli so šíriacim sa koronavírusom, boli brány všetkých Domov dôchodcov a domovov sociálnych služieb na Slovensku  pre verejnosť zatvorené. Našťastie je toto obdobie za nami a všetky zariadenia sa pomaličky vracajú k bežnému spôsobu života. Preto sa riaditeľka DD a DSS v Seredi rozhodla potešiť svojich klientov a 18. júna zorganizovala  kultúrno-spoločenské podujatie ako náhradu za všetky zameškané akcie. A poňala to vo veľkom štýle, nakoľko pozvanie do domova prijala Gizka Oňová. Táto známa speváčka je plná energie a dobrej nálady, ktorú rozdáva všade okolo seba. Dokáže slovom aj spevom potešiť snáď každého. Inak tomu nebolo ani v DD a DSS v Seredi.
 
 
Riaditeľka Milada Floriánová nám povedala: " Naši klienti boli niekoľko mesiacov odlúčení od svojich najbližších ale aj od spoločenského života. Pre niektorých to bolo ťažké najmä psychicky a preto sme sa rozhodli sprostredkovať tento koncert ako formu vďaky za spoločnú disciplínu,  za výdrž, za dodržiavanie všetkých nariadení, ktoré pre nich v niektorých prípadoch neboli vôbec príjemné. Najprv som rozmýšľala koho zavoláme, ale keď som spomenula našim klientom meno Gizka Oňová a videla som nadšenie v ich očiach tak bolo rozhodnuté. A Gizka pozvanie s radosťou prijala."
 
 
Ako hostia prišli aj zástupcovia TTSK,  ktoré rozhodnutie takýto koncert zorganizovať vysoko ocenili a vyjadrujú riaditeľlke vďaku: "V Seredi, ako v jednom zariadení, ktoré sú v našej pôsobnosti, je toto aj pre nás prvé spoločeské podujatie, preto sme sa sem veľmi tešili. Odchádzame veľmi spokojní, lebo vidíme, že pani Gizka pozdvihla klientom náladu a elán. Vidíme, že sú všetci spokojní a dúfame, že odteraz už pôdeme všetci v zabehnutých koľajách."
 
 
Gizka prítomným  hrala a spievala nielen na počúvanie, ale i do tanca. Pre speváčku bol toto druhý koncert po nútenej prestávke z dôvodu pandémie a je nesmierne rada, že konečne robí to čo ju baví: "Spievam od 1972 a som zvyknutá na kontakt s obecenstvom. Som spoločenský typ a potrebujem mať pocit, že som na osoh. Keď cítim, že ešte môžem niekoho potešiť slovom, dotykom, spevom tak taký deň má pre mňa význam."  Ako nám Gizka prezradila, nemá stabilný repertoár a ani sem do Serede si nič nepripravovala: "Viete, ja prídem na miesto, pozriem na obecenstvo a viem čo ich zaujme a čo budem spievať. Toto si môže dovoliť iba spevák, ktorý má v reportoári naozaj množstvo pesničiek. Už viem, že starším ľuďom ulahodím keď piesne, ktoré spievam poznajú a môžu ich spievať spolu so mnou. A o to som sa snažila aj dnes."
 
A veru pani Gizka mala pravdu, klienti si spolu s ňou zaspomínali na známe slovenské piesne, ktoré sú stále úspešné nielen medzi staršími.  Všetci sa v rámci možností zabavili, veď takéto spestrenie pobytu klientom určite prišlo vhod. Na záver Gizka každému klientovi darovala novovzniknutý časopis o zdraví, ochotne rozdala autogramy a s milým úsmevom sa s každým odfotila na pamiatku.
 
VIDEO
 
Gizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v SerediGizka Oňová potešila klientov DD a DSS v Seredi