Aj seredskí učitelia vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom Základnej školy s materskou školou vo Vrútkach

Aj seredskí učitelia vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom Základnej školy s materskou školou vo Vrútkach

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Tragická udalosť, ktorá sa 11. júna odohrala vo Vrútkach nenechala ľahostajnými nikoho. V spojenej škole  útočil mladý muž, ktorý nožom napadol pracovníkov školy. Dobodal riaditeľku a jej zástupcu, ktorý aj zraneniam podľahol. Z miesta činu sa pokúsil utiecť, no policajti ho zastavili. Použili pri tom zbraň a 22-ročného útočníka zastrelili. Pri útoku sa zranilo päť ľudí, medzi nimi aj dve deti. Zranený bol aj školník, ktorý sa páchateľovi postavil, privolal políciu a prenasledoval ho.
 
S účastníkmi tragédie súciti celé Slovensko. Riaditelia škôl z rôznych miest a obcí spísali list, v ktorom vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom. Pod list sa podpisujú riaditelia  jednotlivých škôl z celého Slovenska, medzi nimi aj Serede:
 
Mgr. Renáta Šidlíková, riaditeľka ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi
PaedDr. Paulína Krivosudská, riaditeľka ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď
PaedDr. Jarmila Žilecká, riad. za celý kolektív ŠZŠ v Seredi
 
 
 
Vážená p. riaditeľka,  vážené kolegyne, kolegovia, žiaci, rodičia  Spojenej školy Vrútky. 
 
S hlbokým pohnutím sme dnes zaregistrovali tragickú udalosť, ktorá sa odohrala vo Vašej škole. Sme otrasení a zronení útokom, pri ktorom vyhasol život nášho kolegu a ďalšie životy boli ohrozené. Vieme si predstaviť tú nesmiernu bolesť, ktorú prežívate. V miestach, kde najradšej počujeme radostné hlasy našich detí, žiakov, ste zažívali tie najťažšie chvíle pri výkone nášho učiteľského povolania. Chrániť životy nám zverených detí i životy svojich spolupracovníkov pred šialencom je neočakávaná, najťažšia povinnosť učiteľa. 
Vyjadrujeme Vám našu spoluúčasť v tejto tragickej situácii, myslíme na Vás i na rodinu pozostalého p. zástupcu s hlbokým zármutkom a so znepokojením a obavami, ktoré sa dotýkajú každej jednej školy. 
My, riaditelia i zástupcovia škôl, manažment základných, stredných škôl,  i učitelia a zamestnanci škôl po celom Slovensku dnes v mysli stojíme pri Vás a veríme, že nájdete dosť síl na prekonanie týchto tragických udalostí. 
Na vyjadrenie sústrasti a  zdieľania Vašej bolesti naše školy vyvesia dňa 12.6.2020 čierne zástavy na svoje budovy. Aj týmto gestom Vám chceme vyjadriť svoju podporu. 
 
Originál listu s podpismi si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz.
Učitelia vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom Základnej školy s materskou školou vo VrútkachUčitelia vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom Základnej školy s materskou školou vo VrútkachUčitelia vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom Základnej školy s materskou školou vo VrútkachUčitelia vyjadrujú sústrasť pozostalým a spoluúčasť kolegom, žiakom a rodičom Základnej školy s materskou školou vo Vrútkach