Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov

Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Minister obrany SR Jaroslav Naď v rámci pracovného výjazdu navštívil 28. mája 2020 areál Ženijného práporu  v Seredi. Ženisti predstavili ministrovi aktuálne ciele a perspektívu ďalšieho rozvoja.  Podľa ministra Jaroslava Naďa sú ženisti mimoriadne dôležitou súčasťou funkčných ozbrojených síl. Potrebujeme ich pri stavebných prácach, majú spôsobilosti na potápanie, zneškodňujú míny, zabezpečujú asistenčné úlohy pri povodniach, priemyselných haváriách, ale napríklad v súčasnosti pomáhajú aj na hraniciach a realizujú mnoho ďalších úloh podľa aktuálnych potrieb.
 
„Po každom takomto výjazde sa moja úcta k tejto profesii a ich práci ešte viac prehlbuje. Zároveň ma však o to viac mrzí, že sú denne konfrontovaní s problémami, ktoré boli dlhodobo neriešené a zanedbávané,“ dodáva šéf rezortu obrany.
 
 
S ministrom obrany sa stretol aj primátor mesta Sereď Martin Tomčányi,  ktorý označil spoluprácu mesta so ženijným práporom  za výbornú. Krátke stretnutie a priblíženie  možností ďalšej spolupráce  sa konalo za podpory a účasti veliteľa pozemných síl generálmajora Jocha a náčelníka generálneho štábu SR generála Zmeka.
 
Pre ženijný prápor malo v tomto roku absolvovať cvičenie 121 vojakov, cvičenia sú však aktuálne z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 pozastavené, informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
 
 
Minister na záver povedal: „Hoci to nie je primárnou úlohou vojakov, pomáhajú tiež pri rekonštrukciách našich objektov a infraštruktúry. Týmto spôsobom každoročne šetria rezortu milióny eur! Musíme im to vrátiť najmä v zmysle investície do techniky, ktorú nevyhnutne potrebujú. Je totiž známe, že technika v Ozbrojených silách Slovenskej republiky nie je na takej úrovni, na akej by mohla, respektíve mala byť. Spolu s náčelníkom Generálneho štábu gen. Danielom Zmekom budú maximálne nápomocní, aby našim ženistom uľahčili a skvalitnili ich pracovné podmienky v seredských kasárňach."
Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov Minister obrany SR Jaroslav Naď na návšteve ženistov