Jedenáste jednosálové kino v tržbách na Slovensku zasiahol po fantastickom štarte koronavírus

TV a film     Kino NOVA    

Rok 2019 sa zapísal svojimi výsledkami zlatým písmom do histórie nášho kina a stal sa rekordným v tržbách. V celoslovenskom hodnotení návštevnosti kín sme sa umiestnili na rekordnom 11. mieste zo všetkých jednosálových kín na Slovensku a na druhom v Trnavskom kraji.

 

Minulý rok sa stal rekordným aj celoslovensky pre celý filmový priemysel. Celkom v roku 2019 navštívilo slovenské kiná  6 529 320 divákov, čo je nárast  o 9,46 % . Celkové tržby stúpli oproti roku 2018 o 12,76%.

 

 

TOP 10 2019 kino NOVA

TOP 10 2019 SR

Ľadové kráľovstvo 2

Avengers: Endgame

Trhlina

Trhlina

Ako si vycvičiť draka 3

Ako si vycvičiť draka 3

Avengers: Endgame

Ľadové kráľovstvo 2

Šťastný nový rok

Šťastný nový rok

Ralph búra internet

Leví kráľ

Snežný chlapec

Joker

Vládkyňa zla 2

Tajný život maznáčikov 2

Leví kráľ

Spider-man: Ďaleko od domova

Rodina Addamsovcov

Ženy v behu

 

 

Rok 2020 začal rovnako fantasticky a po tom čo sme sa na konci roka 2019 stali prvým slovenským kinom s laserovou 3D projekciou, bol každý mesiac v kine jedným z top 5 v histórii. Február 2020 sa stal absolútnou jednotkou a mali sme nakročené k ďalšiemu rekordnému roku. Bohužiaľ koronavírus nás zastavil, kino sa muselo zatvoriť a čakali sme na postupné uvoľňovanie podmienok.

 

V 3. fáze uvoľňovania prevádzok platnej od 20. mája úradníci povolili otvoriť kiná. Bohužiaľ veľmi nekoncepčným a diskriminačným spôsobom, ktorý naznačuje,  že ich cieľom bolo kiná len otvoriť formálne, aby to ako sa hovorí mali z krku.

 

Zatvorené v nedeľu, sledovanie filmov v rúškach bez možnosti nápoja a pochutín, neprimerané a necielené hygienické a kapacitné podmienky. Pritom v ten istý deň otvorili  bary a reštaurácie v interiéroch  bez týchto reštrikcií, za rovnakých podmienok rozmiestnenia zákazníkov a hygieny. Na toto reagovali kiná a väčšina z nich za týchto podmienok, tak ako my nemôže otvoriť, keďže nemôžeme našim zákazníkom poskytnúť skutočný kinozážitok.

 

Svoje pripomienky sme zaslali zodpovedným a veríme, že sa tentokrát postarajú o to aby sa podmienky spravodlivo upravili. Po tom čo príde k ich upraveniu kino veľmi radi otvoríme samozrejme  za prísnych hygienických podmienok, ktoré máme zavedené už dávno od vypuknutia pandémie, tak aby sme maximálne chránili zákazníkov, ale zároveň aby kino zostalo zážitkom, akým má byť.

 

 Informácie o termíne znovu otvorenia kina nájdete včas na našej webovej stránke (www.kinonova.sered.sk)  a v online  médiách ihneď ako to bude možné. Veríme že už v prvej polovici júna odpremietame prvé predstavenie a naši diváci nás v tomto roku znova fantasticky podporia, aby sme mohli aj naďalej naše kino rozvíjať a zlepšovať a patriť tak k celoslovenskej špičke.

 

Počas prestávky sme v kine nezaháľali, upratujeme, čistíme a opravujeme čo je možné aj v oklieštených finančných podmienkach. Štát na nás pri opatreniach, ktoré mali pomôcť firmách zanevrel a verejnoprávne kiná a kultúrne ustanovizne vyňal z akejkoľvek finančnej podpory počas krízy, takže nám budú musieť v zostávajúcich mesiacoch roka pomôcť len naši diváci. 

 

Zároveň dúfame, že už v júli príde k absolútnemu uvoľneniu podmienok a budeme môcť podľa plánu spustiť nielen plnú prevádzku kina ale aj prevádzku amfiteátra bez rúšok, s občerstvením a s priateľmi a rodinou po našom boku. Dobrou správou pre návštevníkov amfiteátra je aj dokončenie toaliet v jeho areáli, čím sa opäť zvýšil ich komfort.