Zrážka motorového vozidla s motorkou na ulici M.R.Štefánika

Zrážka motorového vozidla s motorkou na ulici M.R.Štefánika

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
V utorok  19. mája 2020 došlo dopravná nehoda na ulici M.R.Štefánika v Seredi. Podľa KR HaZZ Trnava po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom  zistené, že sa jedná o dopravnú nehodu jedného motorového vozidla s motorkou, pri ktorej došlo k zraneniu jednej osoby. Na mieste udalosti zasahovali štyria príslušníci HaZZ s použitím jedného kusa techniky, v spolupráci s Mestskou políciou, Policajným zborom a Záchrannou zdravotnou službou.
 
 
Či už bol na vine motorkár alebo nie, nič to nemení na fakte, že za posledné dni v Trnavskom kraji. došlo takmer každý deň k nehode, kde bol jeden účastník motorkár. Pri zrážke s motorovým vozidlom sú následky nehody pre motorkára často tragické. Podľa Polície SR je štatistika nehôd, kde bol jeden z účastníkov motorkár nasledovná:
 
➡️19. máj - nehoda motorkár a osobné auto Sereď (okr. Galanta) – nedanie prednosti
➡️18. máj - nehoda motorkár a osobné auto Dechtice (okr. Trnava) – nedanie prednosti
➡️17. máj - nehoda Trhová Hradská (okr. Dunajská Streda- motorkár neprežil náraz do stromu
❎11 dopravných nehôd s účasťou motorkárov od začiatku mája
❎19 dopravných nehôd s účasťou motorkárov od začiatku sezóny
❎2 mŕtvi
 
Polícia apeluje na motorkárov :  Vaša sezóna ešte len začala a za posledné tri dni, čo deň, to nehoda. Jazdite opatrne a dávajte si na seba pozor! Nepreceňujte svoje schopnosti a silu svojich strojov. Pozor ale musia dávať aj ostatní vodiči, aby registrovali motorkárov a reagovali na nich včas.
 
Zrážka motorového vozidla s motorkou na ulici M.R.Štefánika