Stromom novej aleje sa darí

Stromom novej aleje sa darí

Životné prostredie a príroda     Bc. Ľubomír Veselický    
S odstupom ôsmich rokov si už málokto spomenie na kritikuniektorých obyvateľov na zásah do starej lipovej aleje na Námestí slobody. Určite nebolo všetko ideálne, ale dnešný stav úplne vyvracia názor, ktorý v júni 2012 vyjadril jeden z našich úhlavných „priateľov“. Znel takto: „Pozreli sme si tie vzrastlé stromy, ktoré sú vysádzané. Možno je veľa takých, ktorí nemajú predstavu, čo sú to vzrastlé stromy. Ale žiaľ sú aj takí, ktorí tomu rozumejú. A tí musia roniť krokodílie slzy. A pýtať sa  - čo sme komu urobili...“
 
Aké je dnes skutočnosť? Stromy, ktoré v čase výsadby s koreňovým balom mali asi tri roky, rastú v nových podmienkach, a z roka na rok dotvárajú revitalizovaný priestor  stále väčšími  korunami. 
Kritizovať  je vždy ľahšie ako niečo vytvoriť. Aj v tomto prípade čas potvrdil, že nad víziou krokodílích sĺz „odborníkov“ sa môžeme iba pousmiať. 
                                                                     
Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.Stromom novej aleje sa darí.