OZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parku

OZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parku

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
V roku 2017 sa uskutočnila rekonštrukcia historickej vrátnice, ktorá sa nachádza pri vstupe do zámockého parku. Málokto vie, že ide o národnú kultúrnu pamiatku. Spolu s bránou tvoria dôstojný vstup do parku a nešpatia okolie, ako tomu bývalo pred rekonštrukciou.
 
Podľa OZ Vodný hrad bývali ale brány ku kaštieľom parádne. Pôvodná brána do parku k seredskému kaštieľu mala 4 piliere, medzi ktorými bola brána pre koče a po stranách boli bránky pre peších. 1. mája, v čase socializmu, privalila kovová brána malého chlapca, ktorý sa na nej „vozil“. Bránu namiesto opravy zbúrali a postavili súčasnú. Ale tá už nestojí na pôvodnom mieste. Bola posunutá do parku aj s plotom, ktorého súčasťou je aj nedávno obnovená historická vrátnica. Tá dovtedy stála samostatne v parku.
 
 
OZ Vodný hrad na svojom facebookovom profile ďalej píše: " Pamätáte sa Vy alebo niekto z Vášho okolia na starú bránu a na nehodu s malým chlapcom? Nenachádza sa vo Vašich rodinných albumoch fotografia so záberom na pôvodnú bránu? Dajte nám vedieť. Možno sa nám ju raz podarí obnoviť aj s Vašou pomocou."
OZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parkuOZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parkuOZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parkuOZ Vodný hrad hľadá fotografie pôvodnej brány do zámockého parku