Koronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júni

Koronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júni

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
 
Hrozbe nového koronavírusu padli za obeť stovky športových a kultúrnych podujatí nielen na Slovensku ale aj na celom svete. Už sme Vás informovali, že v Seredi sa neuskutočnia dve najväčšie podujatia a to oslavy 1. mája a Seredský hodový jarmok. Pandémia zmarila plány aj ďalším organizátorom.
 
Hneď na úvod mája a to v sobotu 2.5. sa mal kon Beh oslobodenia mesta Sereď. Toto podujatie sa každý rok teší obľube bežcov všetkých vekových kategórií. V stredu 6. mája sa mali konať Knižné hody. Organizáciu majú každý rok pod palcom študenti Obchodnej akadémie pod vedením učiteľky Mariany Kamenskej. Milovníci literatúry sa žiaľ tento rok podujatia nedočkajú. Na 7. a 8. mája bolo pre Seredčanov pripravené podujatie v spojení s armádou SR. Dňa 10. mája sa v Dennom centre pre seniorov mala konať oslava Dňa matiek. Tento sviatok budú musieť všetky mamičky a babičky osláviť iba v úzkom kruhu rodiny.
 
Veľké rybárske preteky v Čepeni sa tento rok víťaza nedočkajú. Hlavným lákadlom súťaže býva výhra 10 000,- €. No tieto peniaze si na svojho majiteľa budú musieť ešte rok počkať. Všetky rybárske preteky, ktoré boli naplánované na tento rok sa totiž presúvajú na rok 2021. Najväčšie cyklistické preteky s medzinárodnou účasťou Sereďmaratón sa mali konať 24. mája. Organizátori ešte pred niekoľkými týždňami dúfali, že pandémia nebude mať také katastrofické dôsledky a preteky sa uskutočnia. No koronavírus ich plány zmaril.
 
Tradičným podujatím v Seredi je aj Míľa pre mamu, kedy sa mestský park zaplní deťmi a rozprávkovými postavičkami. Celoslovenská oslava Dňa matiek bude musieť na svoj rekord v účasti počkať na budúci rok.
 
Koncom mája sa každý rok v Seredi koná škôlkárska olympiáda. Mestský štadión sa zaplní stovkami detí, ktoré sa snažia podať tie najlepšia športové výkony, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani olympionici. Žiaľ zo štadióna tento rok veselý džavot a smiech detí počuť nebude. Aj deň detí a deň otcov budú musieť oslávenci prežiť iba v kruhu rodiny. Pravdepodobne sa neuskutoční ani juniáles.
 
20. júna sa na amfiteátri mal konať koncert Kandráčovcov. Ako nás informovali z dôvodu nepredvídaných okolností a ohrozenia verejného zdravia je koncert OPEN Air 2020 + Bystrík banda“ zrušený.
 
Toľko k najdôležitejším podujatiam, ktoré sa mali konať v nasledujúcich mesiacoch máj a jún. Je možné, že sa organizátori rozhodnú stanoviť na niektoré podujatia náhradný termín, no dnes to ešte nikto povedať nevie. Aby nám ale nebolo ľúto, niektoré podujatia z minulých ročníkov si pripomenieme postupne v samostatných článkoch.
 
Koronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júniKoronavírusu padli za obeť mnohé podujatia, ktoré sa v Seredi mali konať v máji a júni