Polícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby pochádzajúce zo Serede a Paty

Polícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby pochádzajúce zo Serede a Paty

Bezpečnosť     Iveta Tóthová    
Polícia pri policajnej akcii zameranej na drogy pod krycím názvom „lev“, zadržala tri osoby. Podľa KR PZ Trnava boli policajti na zásah pripravení a súčasne vykonali viacero zákrokov. Za účasti policajtov PPÚ zadržali v aute Mitsubishi Pajero podozrivé osoby, ktoré prevážali so sebou aj viaceré vrecká s neznámou kryštalickou látkou, digitálne váhy, lyžičky a striekačky na dávkovanie a aplikáciu drog. Okrem toho policajti so súhlasom súdu prehľadali dva rodinné domy. Počas akcie tak zadržali viacero vreciek, a to najmä s podozrením na pervitín a heroín.
 
V súčasnosti sa všetky zaistené látky vyhodnocujú. Podľa predbežných výsledkov len malej časti, z ktorej by sa dalo vyrobiť niekoľko desiatok dávok pervitínu stačilo, aby vyšetrovateľka obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi závažnejším spôsobom konania 45 ročnú ženu a dvoch mužov vo veku 47 a 40 rokov, zo Serede a z Paty.
 
Osoby do rozhodnutia o väzbe zostávajú v cele policajného zaistenia.
 
Za predaj a distribúciu drog im môže hroziť v zmysle zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.
Polícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby pochádzajúce zo Serede a PatyPolícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby pochádzajúce zo Serede a PatyPolícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby pochádzajúce zo Serede a PatyPolícia počas protidrogovej akcie zadržala tri osoby pochádzajúce zo Serede a Paty