Čo nové v seredskej hádzanej

Čo nové v seredskej hádzanej

Šport     Mgr. Milan Novák    
V prvom rade pozdravujeme svojich priaznivcov, hráčky a želáme im pevné zdravie.
Pandémia, ktorá postupne zasiahla všetky krajiny sveta, ovplyvnila aj športové súťaže na Slovensku. Nevyhli sa tomu ani hádzanárky Slávie Sereď. Všetky súťaže riadené SZH a krajskými zväzmi boli pozastavené a zrušené. V plnej miere to akceptujeme, nakoľko zdravie každého človeka je prvoradé a športového výkony a výsledky tie môžu prísť aj v budúcnosti.
V krátkosti zhrnieme minulú sezónu.
Ženy hrajúce v 1. lige boli pred prerušením na peknom 6. mieste, ale čo nás viac tešilo, bola ich dynamická hra, pod ktorou sa podpísala ich hrajúca trénerka Katarína Dubajová.
Dorastenky v regionálnej lige podávali výkony ako na hojdačke a patrilo im priebežné 5. miesto. Po jeseni nastala zmena trénera, keď J. Vavrinca vymenila V. Mészárosová. Káder družstva sa rozšíril a zlepšila sa dochádzka hráčok na tréningy.
Staršie žiačky, pred prerušením súťaží Trnavského kraja, viedli svoju súťaž, keď stratili len bod po remíze s Dunajskou Stredou.
Mladšie žiačky sa postupne zlepšovali od zápasu k zápasu, predvádzali rýchlu a nápaditú hru. Postupne sa prebojovali v rámci súťaže Trnavského kraja na 2. miesto. Tešiť ich môže to, že vďaka svojmu prístupu k tréningom, sa každá z nich rapídne zlepšila.
Naše najmenšie Slávistky – prípravky, odohrali veľmi zaujímavé majstrovské a turnajové zápasy a viedli svoju súťaž. Aj tu sa prejavila trénovanosť, ich prístup a prístup rodičov.
Momentálne dievčatá trénujú individuálne, tréneri im preposielajú tréningové plány a pevne veríme, že po skončení pandémie sa všetci zdraví stretneme a budeme pokračovať v tom, čo nás baví a čím robíme radosť fanúšikom. Čaká nás zaujímavé leto, počas ktorého sa musíme opäť dobre pripraviť, aby sme sa bavili hrou.
Čo nové v seredskej hádzanejČo nové v seredskej hádzanejČo nové v seredskej hádzanejČo nové v seredskej hádzanejČo nové v seredskej hádzanejČo nové v seredskej hádzanej