Spoločne vysadili 40 stromov

Spoločne vysadili 40 stromov

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
 
Medzi Seredčanmi je mnoho ľudí, ktorým príroda nie je ľahostajná.  Patrí medzi nich aj  Štefan Bardejovsky, ktorý v uplynulých dňoch zakúpil 40 stromov s cieľom vysadiť lipovú alej pri Váhu, vedľa Čepenského jazera. Na prosbu o pomoc pri výsadbe zareagovalo mnoho dobrovoľníkov. Medzi nimi členovia TJ Rozkvet, ORF Cosmos či AKF Vodra.  Ruku k dielu pridali aj poslanci Anton Dúbravec, Milan Buch a Michal Hanus.
 
 
Ochota dobrovoľníkov prekvapila aj samotného iniciátora výsadby.  Brigáda prebehla počas dvoch dní a okrem nadšenia z dobre vykonanej práce všetkým prialo aj počasie. Poslanec A.Dúbravec pre Seredské novinky povedal: " Kým stromy narastú a oživia túto lokalitu potrvá roky.  Plnú krásu stromov si užije pravdepodobne až ďalšia generácia. No už teraz máme dobrý pocit, že sme pre prírodu spravili niečo pozitívne."
 
 
 
 
Spoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromovSpoločne vysadili 40 stromov