Seredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírus

Seredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírus

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
Malé deti veľmi citlivo vnímajú dianie okolo nás. Súčasná situácia sa dotýka aj ich a bolo by naivné si myslieť, že ich od negatívnych informácií ochránime.
 
Deti sami vidia, že sa situácia doma aj vonku zmenila.  Majú zákaz chodiť na ihriská, školy a škôlky sú zatvorené, všetci si vonku zakrývame nos a ústa, z televízie a z rozhovorov rodičov neustále počujú slová ako koronavírus, nákaza, karanténa a pod.
 
 
Rodičia by mali deťom patričným spôsobom, vzhľadom k veku vysvetliť, čo sa okolo nás deje. V žiadnom prípade ich nestrašte, ale rozprávajte sa. Zdôrazňujte im dôležitosť dodržiavania hygieny a uistite ich, že doma sú v bezpečí. Pomôckou môžu byť aj rozprávky a pesničky, ktoré dnes už na túto tému nájdete na internete.
 
Naše seredské detičky sme za pomoci učiteľky Kataríny Jakubcovej poverili dôležitou domácou úlohou. Téma bola nakresliť nám, ako si koronavírus predstavujú.  A tu je výsledok:
 
 
 
 
 
Timko nakreslil ako máme všetci dodržiavať metrové rozostupy od seba.
 
 
Samko správne pochopil, že s bojom proti nákaze môžu pomôcť aj vitamíny.
 
 
Seredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírusSeredské detičky nám ukázali, ako si predstavujú koronavírus