Minister školstva Gröhling: "Školy zostanú zatvorené do odvolania"

Minister školstva Gröhling: "Školy zostanú zatvorené do odvolania"

Školstvo a vzdelávanie     Iveta Tóthová    
 
Od 12. marca platí na Slovensku pre šíriaci koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia výchovno-vzdelávacích zariadení od 16. marca na 14 dní. Miinister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling dnes informoval, že školy budú zatvorené do odvolania.
 
Odporúča učiteľom, aby teraz výrazne žiakov neznámkovali, ale nemajú od toho upúšťať.
 
Písomné maturity sa v tomto školskom roku neuskutočnia. Ústne maturity  by sa mala konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby. Tento rok sa ruší aj Testovanie-9.
 
Minister školstva posunul aj termíny zápisu do prvých ročníkov Základných škôl. Zápis by mal prebehnúť v druhej polovici apríla od 15. do 30. apríla 2020, ale bez osobnej prítomnosti detí. Ideálne by to bolo uskutočniť online.  Zápis do materských škôl bude v priebehu celého mája.
 
Raditeľ RTVS Jaroslav Rezník promtne zareagoval na výzvu ministerstva a  rozšíril vyučovacie programy. Od budúceho týždňa by tak mala televízia vysielať pre žiakov v čase od 9.15 hod. až do 11.00 hod.
Minister školstva Gröhling: školy zostanú zatvorené do odvolania