Rúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmi

Rúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmi

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Nosenie ochranných pomôcok je v súčasnej situácii nevyhnutnosťou. Rúška sa stali nedostatkovým tovarom a ľudia sú nútení si ich svojpomocne šiť.  Po uliciach Serede tiež chodíme so zahalenými tvárami, aby sme zabránili šíreniu nákazy.  No hromadné nosenie rúšok nie je žiadnou novinkou. Pred 100 rokmi, čelili naši predkovia pandémii zvanej španielska chrípka. Už v tých časoch vedeli, aké dôležité je chrániť sa rúškom.
 
Španielska chrípka (január 1918 – december 1920) bola smrteľná chrípka, ktorou sa nakazilo približne 500 miliónov ľudí po celom svete a cca 50 miliónov ľudí na ňu zomrelo. V tom čase išlo o 3% celkovej populácie. Práve preto je španielska chrípka označovaná ako najhoršia katastrofa v ľudskej histórii. 
 
historické fotografie poskytol portál www.precitajsi.sk
 
Rúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmiRúška nosili naši predkovia už pred 100 rokmi