LIDL, KAUFLAND a BILLA zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorov

LIDL, KAUFLAND a BILLA zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorov

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Najohrozenejšou skupinou obyvateľstva  v súvislosti s epidémiou nákazy COVID-19 sú seniori.  V ústrety tejto skupine obyvateľstva pri náupoch sa rozhodli vyjsť v ústrety tri z najväčších obchodných reťazcov na Slovensku.
Upravili otváracie hodiny tak, že
v určitých hodinách odporúčajú prednostné nakupovanie pre seniorov.
 
Spoločnosť LIDL informuje : „Buďme k sebe v týchto náročných časoch ohľaduplní a chráňme seba a svojich najbližších. Zaviedli sme prednostné nakupovanie pre seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou. Každý deň od 13:00 do 14:30 vo všetkých našich 142 predajniach,“ oznámil obchodný reťazec Lidl Slovensko. „Nie je však v našich silách zabezpečiť dodržiavanie tohto odporúčania, preto vás prosíme o ohľaduplnosť, chráňme tých najzraniteľnejších. Ak nepatríte do tejto skupiny, nakúpte si prosím v inom čase. Ďakujeme!“ dodáva Lidl.

 
Rovnaké opatrenie zavádza aj Kaufland: „Kvôli ochrane tej najohrozenejšej skupiny zákazníkov sme sa rozhodli na našich predajniach zaviesť nákupné hodiny pre našich seniorov. Každý deň medzi 13:00 a 14:30 sú naše predajne určené hlavne pre nich. Nie je v našej moci zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia, preto buďme ohľaduplní. Naplánujme si svoje nákupy na iný čas a tým ich chráňme. Ďakujeme.“
 
BILLA informuje: "Pokračujeme so zavádzaním viacerých opatrení v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom. V rámci úpravy otváracích hodín myslíme najmä na najzraniteľnejšiu časť populácie, našich seniorov. Z toho dôvodu odporúčame v našich predajniach aj hodiny, ktoré môžu využiť seniori na svoj bezpečný nákup. Po konzultácii s Jednotou seniorov Slovenska boli za týmto účelom vyčlenené ranné hodiny od 8:00 do 9:00 hod."
 
 
Je možné, že k podobnému kroku pristúpia aj ďalšie obchody.
LIDL a KAUFLAND zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorovLIDL a KAUFLAND zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorovLIDL a KAUFLAND zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorovLIDL, KAUFLAND a BILLA zavádzajú prednostné nakupovanie pre seniorov