Koronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosť

Koronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosť

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Mimoriadne ťažká situácia vo svete preverí ľudskosť v každom z nás.  V týchto časoch sme si tak nejak bližší jeden k druhému. Je dojímavé sledovať, ako sú niektorí ľudia na Slovensku obetaví a navzájom si pomáhajú. Nielen, že sa jeden druhého psychicky podporujeme ale nezriedkavá je aj materiálna pomoc.
 
Majitelia hotelov ponúkajú voľné izby na ubytovanie lekárom a sestričkám v prvej línii,  šikovné ženy zdarma šijú a rozdávajú rúška, hudobníci online koncertujú,  učitelia hromadne cez facebookovské skupiny vyučujú žiakov, fitness tréneri predvádzajú cviky, ktoré je možné cvičiť aj doma. Mladší pomáhajú starším s nákupmi či donáškou liekov. Dokonca niektoré obchody ponúkajú rozvoz základných potravín  v rámci mesta na objednávku domov zdarma.
 
Takýchto a podobných pomocí je neúrekom.
 
Kto sleduje dianie na sociálnych sieťach, určite vie aj o hromadnom minútovom potlesku každý deň o 19:00 hodine na podporu všetkým, ktorí v tejto mimoriadnej situácii chodia do práce. Ide o dojímavé gesto, ktoré spája ľudí.
 
Aj Seredčania dokazujú, že majú veľké srdce. Mnohí už iste viete o online disko párty, ktorú zorganizoval Marcel Dáni. Jeho nápad sa ujal a ďalšie skladby na želanie budú mať pokračovanie.
 
 
Tie zručnejšie ženy sa rozhodli doma ušiť rúška nielen sebe ale aj  známym. Na Dolnomajerskej ulici Tatiana ušité rúška ponúkla susedom. Prekvapením bolo poďakovanie so srdiečkom.
 
 
Aj ďalšia Seredčanka svojim susedom podáva pomocnú ruku v podobe ušitia ochrannej pomôcky.
 
 
Prosba, aby mladší pomáhali seniorom si mnohí  Seredčania zobrali k srdcu. V obchodoch je vidieť nákupy rozdelené na pokladničnom pulte na kôpky, keď jeden nákup robí zákazník pre seba a druhý pre  známych v staršom veku. Príkladom je dnes Pažitná ulica a ochota s nákupom pre susedov.
 
 
Veľmi príjemne prekvapenie čakalo obyvateľov jedného z činžiakov na Železničnej ulici. Dezinfekcia je nedostatkový tovar a aj s tým málom bol niekto ochotný sa podeliť a dať tento prostriedok do vestibulu, aby si susedia dezinfikovali ruky pri príchode domov.
 
Pomoci v meste je určite viac, len sa nie všetky informácie dostanú k nám. Väčšina z obyvateľov mesta chce zostať v anonymite a za svoju pomoc neočakávajú publicitu len obyčajné ľudské ďakujem.
Koronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosťKoronavírus prebúdza aj v Seredčanoch ľudskosť