Meteorológovia vydali výstrahu pred víchricou Sabine

Meteorológovia vydali výstrahu pred víchricou Sabine

Životné prostredie a príroda     Iveta Tóthová    
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal vysoké výstrahy pred nárazovým vetrom. Víchrica dostala meno Sabine a už v týchto chvíľach zasiahla niektoré štáty Európy. 
 
Búrka by mala zasiahnuť britské ostrovy, Škandináviu,  Nemecko, štáty Beneluxu, Francúzsko a Španielsko. Nárazy vetra by v týchto štátoch mali dosahovat rýchlosť až 120 - 160  km/h.  Víchrica, aj keď v menšom rozsahu zasiahne v pondelok a utorok aj  Slovensko a medzi ohrozené oblasti patrí aj Galantský okres.
 
 
 
Výstraha  2. stupňa bude platiť  na deň 10.2.2020 v čase od 12:00 do 20:00 hdiny, kedy sa v  okrese Galanta MIESTAMI očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 85 - 105 km/h a priemernú rýchlosť 60 - 70 km/h.
 
Výstraha 2. stupňa  platí aj na deň 11.2.2020  v čase od 09:00 do 16:00 hodiny, kedy sa  očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne 85 - 105 km/h.

Podĺa meteorológov táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Buďte opatrní, aby nedošlo k Vašej ujme na zdraví a majetku. 
Meteorológovia vydali výstrahu pred víchricou SabineMeteorológovia vydali výstrahu pred víchricou SabineMeteorológovia vydali výstrahu pred víchricou Sabine