Úspešný kurz výroby prírodnej kozmetiky

Úspešný kurz výroby prírodnej kozmetiky

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Prírodná kozmetika zaznamenáva v posledných rokoch veľký trend. Ide o kozmetiku, pri výrobe ktorej sú vynechané rôzne chemické zložky a je zložená z čisto prírodných látok, ktoré podporujú a stimulujú prirodzené funkcie našej pokožky. Nemenej dôležitý je fakt, že takáto kozmetika nie je testovaná na zvieratách.
 
Takúto kozmetiku si pri troche námahy môžete vyrobiť aj doma.  Vo štvrtok 6. februára sa v Seredi konal kurz výroby prírodnej kozmetiky s lektorkou Jankou Alnadi. Táto mladá Seredčanka sa rozhodla venovať výrobe čisto prírodných produktov, nakoľko jej nie je ľahostajná príroda okolo nás, jej znečisťovanie, je proti zneužívaniu zvierat na testovanie kozmetiky a je zástancom recyklácie v rôznych oblastiach. Aj preto sa okrem výrobe kozmetiky venuje aj výrobe bavlnených odličovacích tampónov, žiniek na umývanie a kompostovateľných hubiek na riad.
 
Janka si v domácom prostredí vyrába takmer všetku kozmetiku, ktorú denne používame ako pleťové krémy, peelingy, balzamy na pery, zubné oleje, antiperspiranty, šampóny, telové oleje a mnoho iného.
 
Svoje poznatky sa rozhodla šíriť ďalej. Na workshope všetkým porozprávala o výhodách používania prírodnej kozmetiky a spoločne s dievčatami si  namiešali: energizujúci telový peeling, výživný telový olej a jemný krém.
 
Janka všetkým vysvetlila ako fungujú jednotlivé zložky v daných výrobkoch, ich vlastnosti, potrebné množstvo, ale napríklad aj to, čím ich možno v recepte nahradiť. Okrem vedomostí si dievčatá domov odniesli aj všetky výrobky spolu s receptami. Počas príjemného večera sa všetci odreagovali, načerpali hodnotné informácie a spravili niečo pre seba a svoje krajšie a zdravšie ja.
Úspešný kurz výroby prírodnej kozmetiky Úspešný kurz výroby prírodnej kozmetiky Úspešný kurz výroby prírodnej kozmetiky