Víťazný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď

Víťazný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď

Šport     Marianna Grillová    
Sobota 18.1.2020
 
Mladší žiaci U13
 
Zápas č. A45
B.S.C. Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 48:72 (16:15, 36:37, 40:55)
Vranovič 38 (TH 7/5, 3 trojky), Majerník A. 20 (2/0), Bombera 8, Vranka 2, Kiss 2 (2/2), Hrubý 2. Trestné hody družstvo 11/7, 3 trojky. 
 
Zápas č. A48
B.S.C. Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 58:77 (7:19, 30:43, 47:62)
Vranovič 26 (TH 7/6), Majerník A. 25 (9/5), Kiss 11 (2/2, 1 trojka), Écsi 6, Vranka 4, Mizerík 4, Bombera 1 (2/1). Trestné hody družstvo 20/14, 1 trojka. 
 
V dlho očakávanom dvoj-stretnutí, hostilo našich 13-ročných basketbalistov zo Serede, aktuálne štvrté najlepšie družstvo z ostatných majstrovstiev Slovenska – BSC Bratislava. V domácich stretnutiach sa v Seredi, na jeseň, súperi rozišli po vyrovnaných súbojoch, každý s jedným víťazstvom 71:65 a 68:72. Právom sa tak očakával tuhý boj o postup do ďalšej fázy súťaže. V prvom odvetnom zápase sa družstvá vôbec nešetrili a hrali výborný basketbal. V úvodnej časti hry sa ešte striedali vo vedení, ale v tretej štvrtine prvého merania síl (4:18) si naši „bojovníci“ pripravili rozhodujúci náskok. Skvele hrali predovšetkým Tomáš Kiss, ktorý dával našej hre myšlienku, zmysel a energiu a podal tak fantastický výkon v obrane i v útoku. Na nezastavenie bol Miško Vranovič (autor 38 bodov) a Andrej Majerník, ktorý absolútne dominoval pod obidvoma košmi. Kolektívny výkon výborne dopĺňali Sebo Bombera, Adam Vranka, Aďo Écsi a nesklamal ani Janči Mizerík. V poslednej štvrtine sme už kontrolovali hru, proti stále nebezpečnému a nevzdávajúcemu sa súperovi. Víťazstvo veľmi hreje, lebo bolo dosiahnuté vo vynikajúcom športovom prostredí s veľmi kvalitným súperom. V druhom zápase dostali priestor na ihrisku všetci prítomní hráči. Na jednej aj druhej strane chlapci predviedli výborné individuálne akcie, čoho výsledkom bol rýchly basketbal s množstvom krásnych jednoduchých košov. Víťazstvom v druhom zápase si naši chlapci zabezpečili definitívnu účasť (spolu s majstrovským Interom Bratislava) v nadstavbovom boji o postup na májové Majstrovstvá Slovenska 2020, v kategórii U13 (mladší žiaci, ročník narodenia 2007 a mladší).
Moje veľké poďakovanie a obrovské uznanie patrí slovenskej trénerskej legende, skvelému človeku, ale predovšetkým basketbalovému odborníkovi, od ktorého sa stále máme čo učiť, momentálne v službách domácich hráčov- Jankovi Meszárošovi. Ten príkladne, vysoko inteligentne, jasne a názorne ukázal všetkým trénerom na Slovensku v žiackych kategóriách, že napriek tomu, že obidvom tímom išlo v sobotu „o postup“ do vyššieho levelu súťaže, neznížilo sa ani jedno družstvo k odstúpenej „zavretej“ obrane do trestného územia, ale chlapci si to natvrdo rozdali v celoplošnej hre 1 na 1, čo je z hľadiska ich vývoja kľúčové , pre ich basketbalový rast v tomto veku. Predvedené výkony chlapcov na jednej i druhej strane boli skutočnou basketbalovou oslavou mládežníckeho basketbalu a nielen v tejto vekovej kategórii.
Na druhej strane patrí absolútna hanba iniciátorovi nezmyselných zmien a nastavení súťaže „na poslednú chvíľu“, v tejto vekovej kategórii. Pretože súťaže, ktoré boli už riadne vyhlásené a rozlosované v auguste 2019, niekto úplne účelovo, nešportovo zmenil (v prospech svojho klubu) a sme presvedčení, že absolútne v rozpore s fair-play síce pripravil lepšiu pozíciu pre „svoje družstvo a klub“ do nadstavby tejto súťaže, ale výrazne tým poškodil mladé talenty, v tomto prípade z družstva BSC Bratislava, ale zároveň hrubo ovplyvnil zmenu systému. Tým, že to urobil až po vylosovaní zápasov a skupín, len na základe výsledkov vyžrebovania súťaže .... je vlastne bezprecedentný podvod na deťoch a ďalší výkričník pre slovenský basketbal do budúcnosti ....
V sobotu totiž bolo vyradené momentálne jedno z TOP družstiev na Slovensku, ktoré hrá moderný basketbal a jednoznačne patrí do lepšej fáze súťaže, ale zároveň boli morálne vyradení všetci, ktorí umožňujú priechodnosť týmto "falošným lokálpatriotom" a ich nešportovým a neodborným zásahom do mládežníckych súťaží už po ich vylosovaní .....
Tréner: Jozef Ištok
 
 
 
 
1. liga Kadetky – skupina Západ
 
Zápas č.Z2 
BK Lokomotíva Sereď – BK Slovan Bratislava 87:24 (14:6, 40:8, 63:14).
Žemlová 28 (TH 2/0), Nagyová 20 (1/1, 1 trojka), Užovičová 19 (4/3), Jakubčeková 8, Vaňovčeková 6, Takács 4, Pjonteková 2, Zrayer a Kovalovská. Trestné hody družstvo 7/4, 1 trojka.
V prvom zápase tohto kalendárneho roku sme privítali na domácej palubovke suseda z našej tabuľky BK Slovan Bratislava. Zápas sme od úvodu mali pod kontrolou, v prvom polčase ešte s miernymi výpadkami, keďže súťažný zápas sme hrali naposledy v minulom roku. V druhom polčase už ale dievčatá predvádzali rýchly moderný basketbal s veľkým počtom vyhratých súbojov 1:1 doplnených o niekoľko jednoduchých kombinácii. V obrane sme pracovali zodpovedne, problém nám robilo chvíľkami len odstavovanie a obranný doskok. Postupne sme si dokráčali k 1. víťazstvu v tomto víkende, kde sme ešte stále bojovali o postup medzi najlepších 8 družstiev na Slovensku.
Tréner: Martin Bosý
 
Nedeľa 19.1. 2020
 
1 liga Kadetky – skupina Západ
 
Zápas č.Z30
BK Slovan Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 53:94 (13:20, 23:35, 41:67).
Užovičová 27 (TH 2/0, 1 trojka), Jakubčeková 22 (6/2), Žemlová 17 (3/1), Nagyová 16 (4/0), Takács 4 (2/0), Pjonteková 4, Vaňovčeková 2, Zrayer 2, Kovalovská. Trestné hody družstvo 17/3!!!, 1 trojka.
Do odvetného zápasu a zároveň posledného zápasu základnej časti sme už vstupovali s vedomím, že postup nášho družstva sa neudeje aj napriek tomu, že by sme v tomto zápase zvíťazili. Toto všetko sa podpísalo aj nad nekoncentrovaným vstupom do zápasu čoho výsledkom bolo, že po 90- tich sekundách sme mali úspešnosť streľby spod koša 8/1, o úspešnosti trestných hodov počas celého zápasu rozprávať asi ani netreba! Aj napriek nedôraznému vstupu do zápasu sme mali v činnostiach stále mierne navrch. Počas polčasovej prestávky bolo treba pridať na dôraze a dôslednosti, čo sa nám aj podarilo. V úvode 3. dejstva sa síce presadil súper 2-bodovou strelou, ale následne sme šnúrou 18:2 v náš prospech rozhodli o osude zápasu, ktorý si do záverečného hvizdu všetky hráčky napokon užívali, zodpovedne pracovali v obrane, hrali rýchlo a kolektívne. 
2 kolektívne výkony doplnené o tie individuálne, ktorými sa dievčatá prezentovali rozhodli o 2 našich víťazstvách. S bilanciou 6 výhier a 6 prehier sme ukončili základnú časť západ na smolnom 5. mieste. O to trpkejšiu príchuť má toto umiestnenie, keď sme v priebehu súťaže prehrali 3 zápasy rozdielom jedného, dvoch a štyroch bodov. Skúsenosti a zápasová prax rozhodli o tom, že my ako jedno z najmladších družstiev v súťaži budeme bojovať o najlepšie 9. miesto na Slovensku v sezóne 2019/2020.
Mňa ako trénera ale teší neúnavná pracovitosť hráčok v tréningovom procese z čoho plynie aj herný progres družstva a individuálny rast samotných hráčok.
T.E.A.M!!!
Tréner: Martin Bosý
 
Mikroliga
Dňa 19.1. 2020 sa uskutočnilo ďalšie kolo mikroligy v sereďskej Sokolovni medzi družstvami ZŠ Komenského Sereď ako organizátori, BSC Bratislava, a Sencom. Keďže Senec prišiel s menším počtom hráčov tak naši odvážlivci posilnili Senec a mohlo sa hrať.
 
Víťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva SereďVíťazný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď