ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi organizovala okresné kolo celoslovenskej súťaže Hnúšťanský akord.

ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi organizovala okresné kolo celoslovenskej súťaže Hnúšťanský akord.

Školstvo a vzdelávanie     Mgr.Magda Vrábelová    
Piatok 13.decembra sa stal postupovým dňom pre družstvá žiakov Základnej umeleckej školy Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi do celoslovenského kola vedomostnej súťaže z hudobnej náuky Hnúšťanský akord, ktorý sa každoročne organizuje v marci už 21 rokov v meste Hnúšťa. 
 
V tento deň sa konalo na ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi okresné kolo súťaže a družstvá A a B zo Serede si zmerali sily s družstvami zo Základnej umeleckej školy v Sládkovičove. Riešili sa úlohy v 4 oblastiach, ktoré zahŕňali hudobné výrazy, hudobné nástroje, rytmus, skladanie a transponovanie piesní, počúvanie hudobných ukážok, osemsmerovky…všetko zábavnou formou, ale s časovým limitom. 
 
Postup si vybojovali žiaci ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi Nina Scherhauferová, Natália Bírešová a Katarína Kavoňová z družstva A a Ema Borkovičová, Zuzana Javorová a Max Fekeč z družstva B. Pripravovali ich učiteľky Mgr.Magda Vrábelová a Mgr.Martina Gálová.
 
Všetkým gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom kole! 
ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi organizovala okresné kolo celoslovenskej súťaže Hnúšťanský akord.ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa v Seredi organizovala okresné kolo celoslovenskej súťaže Hnúšťanský akord.