ICE Players Sereď: Výhra proti Leviciam a remíza s Prievidzou

Šport     Samuel Krivosudský
V sobotu 23.11.2019 vycestovali seredskí florbalisti do Dubnice nad Váhom, kde ich čakal líder tabuľky z Levíc a šiesty celok v tabuľke Sršne z Prievidze.
FBC Levice : ŠK ICE Players Sereď  6:10 (1:5; 3:2; 2:3)
Sereď do tohto stretnutia vstúpila veľmi dobre, keď už od 4. minúty išla do vedenia zásluhou hrajúceho trénera Baláka. O dvojgólový náskok sa mohol postarať Jakubek, ktorý však nepremenil trestné strieľanie. Chalanom to však vôbec nepokazilo chuť do hry a postupne sa gólovo presadili Práznovský, Vagovič a dvakrát Janda P. Leviciam sa však podarilo brankára Serede v závere tretiny prekonať a tak bol stav po úvodnej tretiny 1:5.
V úvode druhej tretiny sa presadil Bulejko a zvyšoval tak už na 1:6. Potom však Sereď dala Leviciam viac priestoru a nedôrazná hra pred vlastnou bránkou, z čoho pramenili tri rýchle góly a zníženie tak na 4:6. V závere druhej tretiny sa však ešte presadil Jakubek a priniesol tak opäť pohodu na hokejky Serede.
V poslednej tretine si chcela Sereď už len postrážiť svoje vedenie a dotiahnuť zápas do víťazného konca. Levice síce strelili gól na 5:7, no zásluhou Matušicu a Jandu P. si opäť vytvorili pohodlný náskok. Leviciam sa znovu podarilo znížiť po premenenom trestnom strieľaní, avšak rýchlym rozohraním od vlastnej bránky to bol opäť Janda P., ktorý sa presadil v tomto stretnutí už štvrtýkrát a upravil na konečných 6:10.
Góly a asistencie Sereď: Ondrej Balák(Peter Janda), Alexander Práznovský(Ondrej Balák), Peter Janda(Tomáš Sysel), Samuel Vagovič(Miroslav Ujlacký), Peter Janda(Ján Janda), Martin Bulejko(Patrik Jakubek), Patrik Jakubek(Ján Janda), Lukáš Matušica(Patrik Jakubek), Peter Janda(Martin Bulejko), Peter Janda(Jakub Latka)
FbO Sršne Prievidza : ŠK ICE Players Sereď  4:4 (1:1; 1:2; 2:1)
Už po 43 sekundách, kedy individuálne presadil hráč Prievidze seredskí florbalisti prehrávali 1:0. Sereď sa veľmi snažila o vstrelenie kontaktného gólu, no hráči Prievidze pozorne bránili a zakončenie streľby často nebolo príliš presné na to aby ohrozilo bránku súpera. V 17. minúte sa vo vlastnom oslabení presadil Jakubek a konečne tak vyrovnal na 1:1.
V druhej tretine boli hráči Serede opäť aktívnejší a zatvárali súpera na jeho polovici. Brankára súpera sa podarilo najskôr prekonať Balákovi a o necelých 35 sekúnd sa k nemu pridal aj Janda P. V závere tretiny však Prievidza znížila na 2:3 po veľmi ľahkej strele, ktorá skončila za chrbtom brankára Serede.
V záverečnej tretine to boli znovu seredskí florbalisti ktorým sa podarilo zvýšiť svoje vedenie zásluhou Vagoviča. Sereď aj naďalej vyvíjala tlak na súpera ale znovu gólovo sa presadiť sa jej už do konca stretnutia nepodarilo, naopak inkasovala dva zbytočné góly a zápas tak skončil remízou 4:4.
Góly a asistencie Sereď: Patrik Jakubek, Ondrej Balák(Martin Bulejko), Peter Janda(Alexander Práznovský), Samuel Vagovič(Ján Janda)