ICE Players Sereď: V domácom prostredí 100% tímový výkon

Šport     Samuel Krivosudský
V nedeľu 8.12.2019 nastúpili florbaliosti tímu ICE Players Sereď na svoje dva domáce zápasy najskôr proti tímu FBC Červeník-Leopoldov a neskôr proti Športovému klubu Victory Stars Nová Dubnica "B".
ŠK ICE Players Sereď : FBC Červeník-Leopoldov  8:3 (1:1; 4:1; 3:1)
Do tohto stretnutia vstúpili hráči Serede zodpovedne a už od začiatku zápasu si vytvárali šance a kombinovali na polovici súpera. Súper však vyrážal do nebezpečných proti útokov a prečíslení a tak sa hra prelínala z jednej strany na druhú. A boli to práve hostia ktorým sa podarilo otvoriť skóre zápasu. Seredi sa naskytla možnosť zahrať si presilovú hru, keď súper dostal dve minúty za hru rukou. Seredčania presilovú hru využili zásluhou Jakubeka a tak bol stav po úvodnej tretine 1:1.
Druhá časť hry patrila jednoznačne Seredi, ktorá kontrolovala hru a súpera k výraznejšiemu ohrozeniu bránky prakticky nepustila. Postupne sa gólovo presadzovali Krivosudský S., Práznovský a dvakrát Bulejko. V závere tretiny ešte hráči z Leopoldova a Červeníka využili trestné strieľanie a tak upravili na 5:2.
Záverečná časť tretiny bola opäť v réžii Serede, ktorá naďalej predvádzala pekný florbal, či už v útočnej časti alebo defenzívnej. Súperovi sa však aj tak podarilo aj s kúskom šťastia znížiť na 5:3, no Sereď si prehru nepripustila a ako poistku pridala ďalšie 3 góly, najskôr sa presadil Janda P. a dvakrát Matušica. Sereď tak zdolala Červeník-Leopoldov 8:3.
Góly a asistencie Sereď: Patrik Jakubek(Peter Janda), Samuel Krivosudský(Peter Janda), Patrik Jakubek(Martin Bulejko), Patrik Jakubek(Lukáš Matušica), Alexander Práznovský(Roman Matuška), Peter Janda(Tomáš Syse), Lukáš Matušica(Jakub Latka), Lukáš Matušica(Samuel Haládik)
ŠK ICE Players Sereď : ŠK Victory Stars Nová Dubnica "B"  13:2 (4:1; 5:0; 4:1)
Sereď vstupovala do zápasu s cieľom vyhrať, ale nepodceňovať kvalitu a vekovú kategóriu súpera. Tentokrát to boli práve domáci hráči, ktorí otvárali skóre zápasu keď sa gólovo zapísal Janda P. Zápas sa aj naďalej však hral opatrne a vo vysokom tempe. Dubnici sa však v polovici tretiny podarilo vyrovnať na 1:1 a tak sa opäť začínalo nanovo. V 17. minúte prišiel však skrat na súperovej strane a v priebehu 3 minút Dubnica inkasovala 3-krát, najskôr si gól pripísal Matuška, potom už druhý v zápase Janda P., a v závere tretiny Haládik.
Dubnica vstúpila do druhej tretiny aktívne so snahou čo najrýchlejšie vyrovnať alebo sa aspoň dotiahnuť na rozdiel jedného gólu, no Sereď pozorne bránila a nedovolila im ohroziť svoju bránku. Navyše chyby súpera trestala rýchlymi protiútokmi, čo prinášalo svoje ovocie v podobe 5 gólov. Najskôr uzavrel svoj hattrick Janda P., potom aj Matuška a po góle pridali Práznovský a Bulejko.
V tretej tretine bolo prakticky rozhodnuté o víťazovi zápasu, no seredskí florbalisti naďalej pokračovali v predzápasovej taktike, na 10:1 zvyšoval Matušica. Dubnici sa podarilo streliť aj svoj druhý gól a tak znížiť vysoký náskok Serede. Ich obrana však aj naďalej mala mnoho dier, z čoho vznikli ďalšie 4 góly v ich sieti. Na listinu strelcov sa zapísal 2-krát Ungvarský a štvrtý gól v zápase pridal JandaP. Sereď tak deklasovala Dubnicu v pomere 13:2.
Góly a asistencie Sereď: Peter Janda(Samuel Krivosudský), Roman Matuška(Lukáš Matušica), Peter Janda(Ján Janda), Samuel Haládik, Peter Janda, Roman Matuška(Lukáš Matušica), Roman Matuška(Lukáš Matušica), Alexander Práznovský, Martin Bulejko(Michael Ungvarský), Lukáš Matušica(Martin Bulejko), Michael Ungvarský(Samuel Krivsudský), Peter Janda, Michael Ungvarský(Martin Bulejko)
ICE Players Sereď: V domácom prostredí 100% tímový výkonICE Players Sereď: V domácom prostredí 100% tímový výkonICE Players Sereď: V domácom prostredí 100% tímový výkonICE Players Sereď: V domácom prostredí 100% tímový výkon