ŠKF iClinic Sereď má nového hlavného trénera

Šport     Iveta Tóthová    
Ani nie šesť mesiacov stál na čele nášho futbalového tímu ŠKF iClinic Sereď ako hlavný tréner štyridsaťpäťročný rodák zo Severného Macedónska Slavche Vojneski. Ten na svoju funkciu rezignoval po poslednom jesennom kole.
 
Pri svojom odchode povedal na adresu seredského klubu ostrú kritiku, ktorá bola zverejnená v mnohých médiách: „Chcel som odísť s tým, že mužstvo bude mať po jeseni 21 bodov, ale to sa nepodarilo, aj kvôli problémom v klube. Nemali sme kde trénovať, nemali sme si čo obliecť na tréning. V takýchto podmienkach sa nedá pracovať.”
 
Vedenie Serede tieto slová vyvrátilo a nepovažuje ich za pravdivé. Manažér seredských futbalistov Viktor Bucha sa na facebooku ŠKF iClinic Sereď vyjadril nasledovne: „Náš tím bol oblečený výborne. Tréner mal k dispozícii niekoľko ihrísk, z toho jedno s umelým povrchom. Tréningové podmienky boli zabezpečené dobre, tiež regenerácia či starostlivosť o hráčov. Tréner prišiel z prvej tureckej ligy, my však nie sme tak bohatý klub."
 
Nech už bol dôvod odchodu hlavného trénera akýkoľvek, naši futbalisti pokračujú ďalej. Pred niekoľkými dňami vedenie seredského futbalového klubu informovalo verejenosť, kto povedie v nasledujúcom období našich hráčov. Novým trénerom ŠKF iClinic Sereď sa na základe rozhodnutia predstavenstva stal Roland Praj. Päťdesiatdvaročný Praj  v Seredi  pôsobil ako tréner brankárov.