Vianočný predaj rýb začal

Vianočný predaj rýb začal

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
V niektorých domácnostiach sú prípravy na najkrajšie sviatky v roku v plnom prúde.  Vo väčšine rodín nesmie na štedrovečernom stole chýbať  ryba na tanieri.  Najobľúbenejšou je v slovenských domácnostiach kapor, no bokom neostáva ani pstruh, losos či zubáč. V Seredi začal vianočný predaj rýb na rybárskom dome na Čepenskej ulici 14. decembra.  Ryby sa sem prinášajú z Čiech, kde ich chovajú špeciálne iba na túto príležitosť.
 
Z kaprov sú v ponuke dva druhy, kapor I. triedy kde sa váha pohybuje do 2,5 kg za 4,40 € za kilogram a kapor výberový s váhou nad 2,5 kg za 4,70€ za kilogram. Pstruh dúhový  je predávaný za 7,-€/kg a sumec za 12,-€/kg.  Okrem rybárskeho domu si živé ryby môžete v predvianočnom období kúpiť aj pred vybranýmí hypermarketmi a obchodnými reťazcami.
 
Podľa odborníkov by živý kapor nemal plávať vo vašej vani viac ako 2 dni, chlórovaná voda mu totiž neprospieva. Ideálne je kapra zabiť do 48 hodín od jeho nákupu. Spracovaná ryba bez vnútorností vám vydrží v chladničke čerstvá pri teplote 0 až 4 °Celzia bez problémov až 48 hodín. A ak veríte na povery tak nezabudnite, že šupina v peňaženke Vám zabezpečí na celý rok dostatok peňazí.
Vianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začalVianočný predaj rýb začal