Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.

Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.

Šport     Marianna Grillová    
⛹️‍♂️Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa od piatku 29.11.2019 do nedele 1.12.2019 predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe, s družstvom starších žiakov Inter Bratislava. 
Prvý zápas odohrali proti španielskemu družstvu CB Alcala. Interistov čakal veľmi náročný zápas, v ktorom sa súper ujal vedenia už v prvých minútach a vedenie si ustrážil až do konca zápasu. Inter si tak pripísal prvú prehru na turnaji 41:84. Maroš Šimko vstúpil do turnaja s bilanciou 2 body, 4 doskoky, 3 asistencie a 5 ziskov.
Ešte v ten istý deň, v piatok o 19:30, nastúpilo družstvo Interu na ďalší zápas, tentokrát proti rumunskému družstvu C.S U-BT Cluj Napoca. Prvých 7 minút zápasu sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Posledné 3 minúty prvej štvrtiny však patrili súperovi, ktorý 8 bodovou šnúrou upravil skóre prvej štvrtiny na 21:14 v neprospech žlto-čiernych. V druhej štvrtine sa darilo súperovi a tak Inter odchádzal na polčasovú prestávku so 6 bodovým mankom. V druhom polčase už zobrali zápas do svojich rúk interisti a postupne ukrajovali z náskoku Rumunov. Šimko svojim dvojtaktom vyrovnal zápas na 46:46 a všetko bolo otvorené. 17 sekúnd do konca zápasu súper viedol o 1 bod. Výbornou obranou celého družstva, Šimkovým ziskom a Rančíkovou presnou strelou za 2 body, žlto-čierni otočili zápas vo svoj prospech a pripísali si prvú výhru na turnaji 57:56. Šimko v tomto zápase nastrieľal súperovi 18 bodov, ku ktorým pridal 14 doskokov a 4 zisky. 
V sobotu čakal družstvo Interu iba jeden zápas a to proti talianskemu celku Next Step Academy. Zápas bol na začiatku veľmi vyrovnaný, o čom hovorí aj výsledok prvej štvrtiny 17:17. Po zlepšenej obrane súpera, Inter opäť odchádzal na polčasovú prestávku s mankom 5 bodov. Po prestávke zlepšili obranu aj žlto-čierni, čoho výsledkom bolo, že 3 štvrtinu vyhrali nad súperom z Talianska o 1 bod. Aj keď posledná štvrtina bola opäť vyrovnaná, 18:18, Interu sa podarilo stiahnuť polčasové 5 bodové manko iba o 1 bod, čo znamenalo prehru 68:72. Maroš Šimko opäť nastrieľal súperovi 21 bodov ku ktorým pridal 5 doskokov a 3 zisky. 
Posledný zápas na turnaji odohrali v nedeľu, proti známemu družstvu z Prievidze. V prvom polčase sa družstvá postupne striedali vo vedení. Veľa chýb v obrane počas tretej štvrtiny súper naplno využil a túto desaťminútovku vyhral 22:9, čo prakticky rozhodlo o samotnom výsledku zápasu. S Prievidzou napokon prehrali 51:59. Maroš v tomto zápase pridal k 5 bodom aj 20 doskokov, 2 asistencie a 5 ziskov.
Do All stars tímu sa dostal Sebastián Rančík, ktorému aj touto cestou gratulujeme. 
Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.Maroš Šimko, hráč starších žiakov BK Lokomotíva Sereď, sa predstavil na medzinárodnom turnaji EYBL v Prahe.