AFK Puma Sereď

AFK Puma Sereď

Šport     Peter Mihalčík    
AFK Puma Sereď je OZ založené za účelom športovania širokej verejnosti. Ešte stále sa stretávame celý rok  pravidelne každú nedeľu na ihrisku ZŠ J.Fándlyho, v letných mesiacoch aj dvakrát týždenne.
Tento rok sme mali výročnú členskú schôdzu neskôr ako zvyčajne až 09.02.2019. Schôdze sa zúčastnilo 16 členov AFK Puma, čo je nadpolovičná väčšina, čiže sme boli uznášania schopní. Odsúhlasili sme program na rok 2019, čo sa týka futbalových zápasov, prác na ihrisku ako aj turistického výletu do moravských Muteníc.
09.06.2019 sme odohrali dohodnutý priateľský zápas s naším odvekým rivalom z Cabaja. Aj tentokrát sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme s lepším súperom. Po zápase sme si posedeli pri výborne pripravenom občerstvení. Zápas sa uskutočnil na mestskom futbalom štadióne, za čo chceme vedeniu mesta Sereď veľmi pekne poďakovať.
Aj tento rok sa medzi nami našli jubilanti, Andrej a Ľuboš, ktorí nás pozvali 28.07. na slávnostné posedenie. Predtým sme za veľkej účasti odohrali futbalový zápas, aby nám občerstvenie, ktoré pripravili, lepšie chutilo.
Po prvýkrát sme sa ako OZ zúčastnili akcie organizovanej mestom a to akcie Sereď v pohybe 2019, keď sme sa prihlásili na mestskom úrade a odohrali futbalový zápas na „našom“ ihrisku. Okrem našich členov prišli aj iní rodinní príslušníci, medzi nimi nechýbali ani deti. Tí, čo nehrali futbal, si urobili aspoň pár „kolečiek“ okolo ihriska, či zahrali bedminton.
5.10.sme zorganizovali turistický zájazd do moravských Muteníc. Tak ako aj minulý rok sa akcie zúčastnili okrem členov OZ a ich rodinných príslušníkov, aj iní občania mesta Sereď. Autobusom sme sa odviezli priamo do Mutenic, kde sme sa rozišli či už v menších alebo väčších skupinách po okolí. Počasie bolo na toto ročné obdobie výborné, preto sme večer po návrate domov skonštatovali, že dnešná akcia sa znovu vydarila.
Súťaže vo varení gulášu sme sa tento rok nezúčastnili, nakoľko pôvodný termín súťaže  bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia na termín nášho zájazdu do Muteníc.
Čo sa týka ihriska, pribudli nám nové malé bránky, ktoré zmajstrovali Tibor s Jankom a ktoré používame v prípade menšej účasti hlavne v dovolenkovom období. Samozrejmosťou je aj naša starostlivosť o ihrisko a našu šatňu.
Naše aktivity sú financované aj z dotácie mesta Sereď, za ktorú ďakujeme.
Stále nás to ešte baví a zároveň aj stále platí naša pozvánka pre ostatných športovcov, že kto má záujem  o futbal a pohyb ako taký, je u nás vždy vítaný.
AFK Puma SereďAFK Puma SereďAFK Puma Sereď