Koncert Dua Rytmus a PiňaKolády v Seredi

Koncert Dua Rytmus a PiňaKolády v Seredi

Kultúra a divadlo     Iveta Tóthová    
V piatok 29. novembra sa v Dome kultúry konal koncert skupín Dua Rytmus a PiňaKoláda. Na hudobný večer zavítali diváci prevažne seniorského veku a podľa reakcií podujatie stálo zato navštíviť.
 
Duo Rytmus tvorí pár Marián a Daniela. Táto hudobno-romantická dvojica je známa z televíznej obrazovky a ich repertoár tvoria ľudové piesne ale aj vlastná tvorba. Návštevníci podujatia sa započúvali do melodických piesní a tie známejšie si s účinkujúcimi aj zaspievali a niektorí dokonca aj zatancovali.
 
PiňaKoláda alebo Pavla Koudelková a Soňa Kurucová sú obľúbené duo, ktoré mnohí poznajú aj z televízie. Spolu už hrajú niekoľko rokov  a ich repertoár je veľmi rôznorodý. Pavla je multiinštrumentalistka, ktorá vie hrať na harmoniku, klavír, fúkaciu harmoniku, gitaru a dokonce aj flautu. Soňa je speváčka a ako sama hovorí, spev je jej najväčším koníčkom. Venujú sa žánru ako ľudovky 
a dychovky, zvládajú i pop, country, rock či folk. PiňaKoláda hraje väčšinou prevzaté piesne, ktoré diváci poznajú a môžu si ich s nimi zaspievať. Ani seredské publikum nebolo ticho a spolu so skupinou si niektoré piesne zanôtilo. Diváci prežili príjemný piatkový večer plný hudby a vtipného slova.
 
 
Koncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v SerediKoncert PiňaKolády v Seredi