V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď.

V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď.

Šport     Marianna Grillová    
Počas asociačnej prestávky sa v Košiciach po prvýkrát stretlo novovznikajúce mládežnícke družstvo reprezentácie do 16 rokov. Do širšej nominácie, ktorú tvorilo 24 hráčok z viacerých kútov Slovenska boli pozvané aj naše hráčky, konkrétne Nina Dudonová, Liana Užovičová, Ema Nagyová, Hana Jakubčeková a Alžbeta Žemlová. Asistentom hlavnej trénerky Ivany Jalčovej bol náš Martin Bosý.
Počas týždňa dievčatá absolvovali viacero tréningov, v rámci regenerácie navštívili wellnes centrum a cenné rady mohli zbierať aj od starších „kolegýň“, pretože v tom istom čase v Košiciach prebiehalo aj reprezentačné sústredenie dievčat do 18 rokov. Cez víkend odohrali dievčatá 2 zápasy proti Poľsku.
Slovensko U16 – Poľsko U16 
1. zápas 49:61
2. zápas 54:45
Hráčky boli rozdelené do 2 družstiev a v sobotu proti Poľkám v 1. zápase nastúpila až štvorica z našej Lokomotívy a to Nina Dudonová, Liana Užovičová, Ema Nagyová a Hanka Jakubčeková.
Štatistiky zo zápasu nájdete na:
https://www.fibalivestats.com/u/EXTW/1450878/
V nedeľu nastúpila v zápase Betka Žemlová a Liana Užovičová, ktorá dostala ako jediná spomedzi všetkých hráčok nastúpiť v oboch zápasoch.
Štatistiky zo zápasu nájdete na:
https://www.fibalivestats.com/u/EXTW/1450879/
Viac info o zápasoch nájdete v článku:
https://basket.zoznam.sk/doc/34409/jalcovu-potesil-cenny-triumf-nad-polskom-dominantny-vykon-janstovej-pod-kosom?fbclid=IwAR1bAUDKUSJO6S0hkSgi7flJgCC7XlrzwOESMOygg0WKe2Z08b3Il4M-PDE
Zopár slov nám k celému úvodnému reprezentačnému zrazu povedala aj Liana Užvočiová:
Tento týždeň hodnotím výborne. V tréningovom procese ak aj mimo neho sme sa viac a viac spoznávali a upevňovali putá s druhými dievčatami, keďže z veľkých rivalov sa mali stať spoluhráčky. Celý týždeň bol podľa mňa plný energie a povzbudzovania. Tréningov bolo viac za týždeň, ale dalo sa to zvládnuť. Najviac tréningov bolo herných. Na tréningoch sme robili najčastejšie veci, ktoré pre mňa neboli nové, lebo ich poznám aj z domáceho prostredia. Cez víkend nás čakali 2 priateľské zápasy s Poľskom. V sobotu sme žiaľ podľahli Poľkám, no v nedeľu sme obrátili víťazstvo na našu stranu. Zápasy boli v celku vyrovnané a určite si každá z nás z neho niečo zobrala. Ďakujem za nové skúsenosti a taktiež nové možnosti, ktoré som na tomto sústredení dostala.“
Svoje hodnotenie nám poskytla tak isto aj Nina Dudonová:
„Pozvánka do širšej reprezentáčnej nominácie ma potešila, lebo reprezentovať našu krajinu je môj sen. Tréningový proces bol náročný, ale zvládli sme to a ukázali sme čo je v nás. S babami sme si rozumeli aj mimo palubovky a preto si odnášam veľa nezabudnuteľných zážitkov. Zraz sme ukončili zápasmi proti Poľskej reprezentácii, kde sme si s nadšením a hrdosťou obliekli najcennejší dres a bojovali srdcom.“
Hráčkam a trénerovi Bosému prajeme veľa ďalších nových skúseností na reprezentačnej úrovni.
Poznámka: Fotodokumentácia je iba z nedeľného zápasu, hráčky, ktoré odohrali zápas v sobotu poskytli svoje vlastné fotky.
V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď. V novovznikajúcom družstve reprezentácie do 16 rokov nechýbalo 5 hráčok a tréner BK Lokomotíva Sereď.