Vďaka skupine na sociálnej sieti môžete nepotrebné veci darovať alebo získať

Vďaka skupine na sociálnej sieti môžete nepotrebné veci darovať alebo získať

Udalosti a ľudia     Iveta Tóthová    
Moderná doba nám priniesla množstvo noviniek, bez ktorých si už život ani nevieme predstaviť. Jednou z nich sú napríklad aj sociálne siete. Mnohí prostredníctvom nich komunikujú s okolitým svetom, zverejňujú fotografie z dovoleniek, chvália sa „selfíčkami „ alebo ukázujú svetu čo práve obedovali.
 
No sociálne siete vedia v určitých prípadoch aj pomáhať.  V Seredi sa vďaka zdieľaniu jednotlivých príspevkov podarilo nájsť majiteľov mnohých domácich miláčikov, stratených kľúčov, mobilov, dokonca sa nám spoločne podarilo identifikovať rodinu na starodávnej fotografii.
 
Využiť silu sociálnej siete na pomoc iným sa rozhodla Katarína Mičániová zo Serede, ktorá iba pred niekoľkými dňami založila na facebooku  skupinu Sereď a okolie darujeme jedlo a oblečenie.
 
Cieľom skupiny je pomáhať si navzájom. Ak máte doma nepotrebné ale zachované hračky, oblečenie, nábytok či elektroniku - prostredníctvom stránky môžete tieto veci darovať. A naopak, ak sa Vám určitá vec zapáči a našla by u Vás využitie, stačí napísať pod fotografiu, že máte o produkt záujem.
 
Zakladateľku K.Mičániovú inšpirovala k založeniu skupiny myšlienka  z vlastného domova. „Veľakrát doma vyhadzujeme jedlo, ktoré by mohlo byť ešte využité a darované človeku alebo rodinám. Poprípade by neskonzumované potraviny pomohli chovateľom rôznych zvierat. Taktiež hračky, doplnky alebo oblečenie. Chcem aby všetko bolo len darované, v skupine je zakázané predávať.“
 
Skupina má momentálne cez 650 členov a stále sa pridávajú ďalší. Možno aj vy nájdete doma nepotrebné veci, ktoré iným urobia radosť alebo v skupine natrafíte na niečo, čo sa Vám zíde.  Medzi darovanými vecami môžno v skupine nájsť teplomer, zmrzlinovač, elektrický klavír, bicykle, nábytok, oblečenie či hračky. Takmer všetky veci už majú nových majiteľov u ktorých našli nové využitie. A to všetko ZDARMA iba vďaka skvelej myšlienke.
Vďaka skupine na sociálnej sieti môžete nepotrebné veci darovať alebo získať