ICE Players Sereď: V dramatickom súboji s Trenčínom úspešnejšia Sereď

Šport     Samuel Krivosudský
V sobotu 27. októbra odohrali florbalisti ICE Players Sereď dôležitý zápas proti tímu FK AS Trenčín Dragons Trenovec "B".
ŠK ICE Players Sereď  :  FK AS Trenčín Dragons Trenovec "B"  10:6 (2:0; 2:3; 6:3)
V tomto stretnutí sa očakával vyrovnaný priebeh a boj o každý milimeter ihriska, súper prišiel v dobrej zostave, posilnený o pár hráčov z najvyššej slovenskej súťaže a tak sa bolo rozhodne na čo pozerať. Hneď od úvodu bolo cítiť veľké odhodlanie na oboch stranách o strelenie prvého gólu a boli to práve hráči Serede, ktorým sa podarilo na konci 4. minúty prekonať brankára hostí, keď sa individuálne presadil Matuška. Trenčín sa snažil rýchlo zmazať jednogólový náskok Serede, ale všetky jeho strelecké pokusy zneškodnil vynikajúco chytajúci Latka. V závere prvej tretiny ešte gólom do šatne zvýšil náskok Serede Jakubek.
Do druhej časti hry Sereď nastupovala s dvojgólovým náskokom, ktorý ale hostia v priebehu necelých dvoch minút zmazali a tak bol stav stretnutia opäť vyrovnaný. Sereď ale aj naďalej pokračovala vo svojej hre, nepríjemne súpera napádala, vyhrávala osobné súboje a hrozila z nebezpečných prečíslení, čo vyústilo do ďalších dvoch gólov v sieti súpera. Najskôr sa presadil opäť Matušica a v závere druhého dejstva prekvapil prízemnou strelou Fačkovec. Hostia však v 19. minúte rýchlo gólovo odpovedali a znížili tak na rozdiel jedného gólu. Stav po dvoch tretinách 4:3 pre Sereď.
Vstup do záverečnej tretiny hry Seredi absolútne nevyšiel, keď bol za sekanie vylúčený Ungvarský. Hostia hru v početnej prevahe využili a opäť bol stav nerozhodný. Na začiatku 5. minúty prišli tri rýchle góly Serede, kedy sa najskôr presadil kapitán tímu Jakubek, o chvíľu Janda J. a druhý gól v zápase pridal Matušica. Zbytočnými vylúčeniami si však Sereď komplikovala priebeh zápasu a súper najskôr využil presilovú hru a neskôr sa opäť dotiahol na rozdiel jedného gólu. Záver stretnutia si však Sereď postrážila a troma gólmi súperovi v podstate nedala šancu na ďalšie zdramatizovanie stretnutia. Najskôr sa individuálne presadil Krivosudský S., pohotovou strelou zvyšoval na 8:6 Janda P. a do prázdnej bránky usmernil v závere stretnutia Matušica, ktorý tak uzavrel svoj gólový hattrick.
Góly a asistencie Sereď: Roman Matuška (Michael Ungvarský), Patrik Jakubek (Lukáš Matušica), Lukáš Matušica (Patrik Jakubek), Jakub Fačkovec (Peter Janda), Patrik Jakubek, Ján Janda (Roman Matuška), Lukáš Matušica (Daniel Krivošek), Samuel Krivosudský (Tomáš Sysel), Peter Janda (Roman Matuška), Lukáš Matušica (Daniel Tóth)
Najbližšie sa seredskí florbalisti predstavia v Nitre (Športová hala SPU Nitra) proti tímom:
10.11.2019 10:00  ŠK ICE Players Sereď – Revel Trenčianske Teplice
10.11.2019 12:00 Dragons Hlohovec – ŠK ICE Players Sereď